Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

07. februára 2023

Domáci Pinturault je majstrom sveta v kombinácii, Schwarz zlyhal tesne pred cieľomDomáci reprezentant Alexis Pinturault sa stal víťazom utorkovej kombinácie mužov na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo Francúzsku. V Courcheveli ...Zdieľať
france_alpine_skiing_worlds_31452 f0e9965d297b4f328e9a7f00d8d683db 676x451 7.2.2023 (SITA.sk) - Domáci reprezentant Alexis Pinturault sa stal víťazom utorkovej kombinácie mužov na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo Francúzsku. V Courcheveli skúsený 31-ročný Francúz využil najvýhodnejšiu pozíciu po super-G, v ktorom dosiahol o 6 stotín sekundy lepší čas ako druhý Rakúšan Marco Schwarz.

Striebro si vyjazdil SchwarzV slalomovom kole svoj náskok navýšil o ďalšie štyri stotinky. Pinturault v minulosti získal kombinačné zlato aj na MS 2019, na predchádzajúcom svetovom šampionáte bol strieborný.

Striebro si vyjazdil spomenutý rakúsky reprezentant Marco Schwarz, v súčte dvoch kôl zaostal za víťazom o jednu desatinu sekundy. Ešte pred záverom slalomového kola mal nádej dostať sa na líderskú pozíciu, no kombinácia bránok tesne pred cieľom mu "dala zabrať" a v konečnom dôsledku bol rád, že prišiel do cieľa s minimálnou stratou.

Bronz získala aj Haaserova sestra


Bronz putuje do Rakúska zásluhou Raphaela Haasera, ktorý bol tretí aj po super-G (+0,14 s) a celkovo na Pinturaulta stratil 44 stotín sekundy. Zaujímavosťou je, že v pondelok získala kombinačný bronz aj jeho staršia sestra Ricarda.

V utorok si priečky na pódiu z predchádzajúcich MS vymenili Pinturault a Schwarz. Švajčiar Loic Mellard bol v Cortine 2021 tretí, no po super-G bol až dvanásty s mankom 1,34 sekundy a v slalomovom kole stiahol z náskoku Francúza iba 14 stotín. Celkovo ho klasifikovali na 6. pozícii. Slovensko v utorkových pretekoch nemalo zastúpenie.

Smolu mal Švajčiar Odermatt


Smolu mal líder celkového hodnotenia Svetového pohára a vedúci muž poradia super-G Švajčiar Marco Odermatt. V superobrovskom slalome bol ešte na predposlednom medzičase druhý a na Pinturaulta strácal iba 14 stotín sekundy, v úplnom závere však vypadol a medailu nezíska.

Podobne na tom bol Nór Adrian Smiseth Sejersted, na poslednom medzičase mal iba o 22 stotín sekundy horší čas ako líder, v cieli však nefiguruje medzi klasifikovanými pretekármi. Do kombinácie mužov sa prihlásilo spolu 54 jazdcov.


MS v zjazdovom lyžovaní vo Francúzsku hostia strediská Méribel a Courchevel. V úvode šampionátu boli na programe kombinačné súťaže, po nich prídu na rad rýchlostné disciplíny super-G a zjazd (8. a 9. februára resp. 11. a 12. februára). Tímová paralelná súťaž sa uskutoční v utorok 14. februára, o deň neskôr paralelnú súťaž absolvujú aj jednotlivci. Obrovské slalomy naplánovali na 16. resp. 17. februára a podujatie vyvrcholí 18. a 19. 2. slalomom žien a mužov.
 Zdroj: SITA.sk - Domáci Pinturault je majstrom sveta v kombinácii, Schwarz zlyhal tesne pred cieľom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Bassinová v super-G porazila Shiffrinovú o 11 stotín, bronz získali až dve pretekárky (8. 2. 2023)
 Program MS 2023 v zjazdovom lyžovaní: Očakávané súťaže Vlhovej prídu na rad v závere šampionátu (6. 2. 2023)
 Brignoneová je majsterkou sveta v kombinácii, Shiffrinová vypadla tesne pred koncom slalomového kola (6. 2. 2023)nasledujúci článok >>
Samuel Kňažko hrá vo svojej prvej sezóne v AHL dobre, odborník ho vidí v NHL ako náhradníka do tretej formácie
<< predchádzajúci článok
Shiffrinovej sa po vypadnutí každý pýta, či budú MS v zjazdovom lyžovaní druhý Peking