Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. marca 2024

Dosadením Gašpara mladšieho do vedenia SIS pokračuje vládna koalícia v znižovaní dôvery v inštitúcie, upozorňuje KDHVládna koalícia pokračuje v znižovaní dôvery v inštitúcie na medzinárodnej, ako aj vnútroštátnej úrovni. Uviedol to exminister spravodlivosti Viliam Karas (Zdieľať
kdh 676x380 7.3.2024 (SITA.sk) - Vládna koalícia pokračuje v znižovaní dôvery v inštitúcie na medzinárodnej, ako aj vnútroštátnej úrovni.


Uviedol to exminister spravodlivosti Viliam Karas (KDH) na margo rozhodnutia vlády Roberta Fica (Smer-SD) obísť štandardný a zákonný postup menovania šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS).

„Prispôsobila si na svoj obraz pravidlá vymenovania vysokého predstaviteľa bezpečnostných zložiek. Ako chceme žiadať od občanov, aby rešpektovali zákony a dôverovali tomu, že si štátne orgány budú riadne plniť svoje povinnosti?" pýta sa Karas.

Poslanec František Majerský tvrdí, že týmto rozhodnutím vláda opäť ničí reputáciu Slovenska v zahraničí. Pokračoval s tým, že do funkcií si dosadzuje „lojálnych ľudí bez skúseností" namiesto odborníkov.

„Podporím preto zvolanie mimoriadneho kontrolného parlamentného výboru na činnosť SIS, kde budem požadovať jasné vysvetlenie, ako mohol Pavol Gašpar získať previerku a dostať sa do vedenia SIS," povedal F. Majerský.


Zdroj: SITA.sk - Dosadením Gašpara mladšieho do vedenia SIS pokračuje vládna koalícia v znižovaní dôvery v inštitúcie, upozorňuje KDH © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Švédsko sa oficiálne stalo 32. členom NATO
<< predchádzajúci článok
Pellegrini je prekvapený z rozhodnutia českej vlády ukončiť konzultácie s Ficovou vládou