Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. júna 2022

Erdogan sa na samite NATO v Madride stretne s predstaviteľmi Fínska a Švédska, prítomný bude aj StoltenbergFínsky prezident Sauli Niinistö vyhlásil, že sa spoločne so švédskou premiérkou Magdalenou Anderssonovou stretnú na okraji ...Zdieľať
belgium_russia_ukraine_war_summit_22341 4e9a34f0b3574eab8636dcbe9b42c437 676x411 27.6.2022 (Webnoviny.sk) - Fínsky prezident Sauli Niinistö vyhlásil, že sa spoločne so švédskou premiérkou Magdalenou Anderssonovou stretnú na okraji tohtotýždňového samitu Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) s jej generálnym tajomníkom Jensom Stoltenbergom a tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom. Samit sa uskutoční v španielskom Madride.


Fínsko a Švédsko v nadväznosti na inváziu Ruska na Ukrajinu požiadali o vstup do NATO. Turecko však zatiaľ blokuje ich členstvo a argumentuje tým, že oba severské štáty presadzujú „mäkký“ prístup k organizáciám, ktoré Ankara považuje za teroristické, ako je Strana kurdských pracujúcich.

Turecko požaduje, aby Švédsko a Fínsko vyhoveli žiadostiam o vydanie osôb, o ktorých tvrdí, že sú členmi tejto strany alebo sú spájané s neúspešným prevratom z roku 2016. Ankara chce tiež uistenie, že obmedzenia na predaj zbraní, ktoré obe krajiny zaviedli v súvislosti s vojenskou inváziou do severnej Sýrie v roku 2019, budú zrušené.


Zdroj: Webnoviny.sk - Erdogan sa na samite NATO v Madride stretne s predstaviteľmi Fínska a Švédska, prítomný bude aj Stoltenberg © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Priateľka novinára Prataseviča požiadala Lukašenka o milosť, v liste písala o mladosti a hlúposti
<< predchádzajúci článok
Poslanci parlamentu budú mať letné prázdniny, ďalšie rokovanie ich čaká až v septembri