Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júna 2021

Exšéf SIS Pčolinský požiada generálnu prokuratúru o prevzatie jeho prípadu, Kysel nekoná urýchleneBývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský v pondelok ...Zdieľať
img_5045 min 676x451 13.6.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský v pondelok 14. júna požiada, aby dozor nad jeho trestnou vecou urýchlene prevzala Generálna prokuratúra SR. Uviedol to vo svojom stanovisku, ktorý poskytol jeho obhajca Marián Bošanský.


Dôvodmi žiadosti je odmietnutie vydania jeho trestného spisu a konštatovanie Najvyššieho súdu SR, že dozorný prokurátor Peter Kysel z Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) porušil Trestný poriadok a nekoná v jeho trestnej veci urýchlene. Generálnu prokuratúru požiada aj o preskúmanie zákonnosti konania dozorového prokurátora v jeho trestnej veci.

Bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský čelí obvineniu, že za úplatok 20-tisíc eur zastavil odpočúvanie a rozpracovanie momentálne obvineného podnikateľa Zoroslava Kollára. Druhé obvinenie je podľa medializovaných informácií založené na podozrení, že sprostredkoval sumu desaťtisíc eur policajtovi Mariánovi K. za to, aby sa neriešili podozrenia voči známej nadnárodnej stavebnej spoločnosti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Exšéf SIS Pčolinský požiada generálnu prokuratúru o prevzatie jeho prípadu, Kysel nekoná urýchlene © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VEĽKÁ PREDPOVEĎ POČASIA: Leto je tu. Prekročí teplomer tridsiatku?
<< predchádzajúci článok
Po streľbe v centre Austinu sú dvaja ľudia v kritickom stave, jeden podozrivý je na úteku

Exšéf SIS Pčolinský požiada generálnu prokuratúru o prevzatie jeho prípadu, Kysel nekoná urýchlene - diskusné fórum čitateľov