Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. januára 2020

Globálny turizmus bol pre šírenie koronavírusu v Číne vážne poškodenýGlobálny turizmus počas jednej z najväčších cestovných sezón, a to čínskeho lunárneho nového roka, vážne poškodilo šírenie novéhoZdieľať
hong_kong_china_outbreak_09301 dce221cb72994c4c82aaaf4d12c94777 676x447 27.1.2020  - Globálny turizmus počas jednej z najväčších cestovných sezón, a to čínskeho lunárneho nového roka, vážne poškodilo šírenie nového koronavírusu, keďže desiatky miliónov Číňanov dostali príkaz zostať doma a mnohí ďalší sa sami rozhodli nikam necestovať. Doteraz čínske úrady obmedzili cestovanie pre obyvateľov 17 veľkomiest v krajine, v ktorých celkovo žije viac ako 50 mil. ľudí.


Ešte pred niekoľkými mesiacmi Čínsky inštitút pre výskum zahraničného turizmu predpovedal, že počas tohto lunárneho nového roka na dovolenku do cudziny vycestuje 7 mil. obyvateľov krajiny, čo by bol rast oproti počtu 6,3 mil. pred rokom.

Rada pre turizmus v Thajsku, ktoré je obľúbenou tropickou destináciou počas čínskeho nového roka, odhadla, že príjmy krajiny počas týchto sviatkov budú prinajmenšom o 1,6 mld. USD nižšie ako zvyčajne. Vyčíslenie poklesu príjmov je založené na odhade, že čínski turisti počas dovolenky v Thajsku zvyčajne minú 1 600 USD na osobu.

V minulom roku na dovolenku do zahraničia podľa oficiálnych údajov vycestovalo približne 134 mil. Číňanov. Najobľúbenejšími destináciami obyčajne sú Hongkong, Thajsko, Japonsko, Vietnam a Južná Kórea.


Zdroj: Webnoviny.sk - Globálny turizmus bol pre šírenie koronavírusu v Číne vážne poškodený © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Šírenie nového koronavírusu sa zrýchľuje, Čína je podľa prezidenta vo veľmi vážnej situácii (26. 1. 2020)
 Nový koronavírus 2019-nCoV: Francúzsko potvrdilo prvé prípady nákazy čínskym vírusom v Európe (24. 1. 2020)nasledujúci článok >>
Prieskumy pred americkou voľbou prezidenta hovoria o vyrovnaných šanciach Trumpa a demokratov
<< predchádzajúci článok
Vláda pošle 60 vojakov do Afriky na francúzsku protiteroristickú misiu

Globálny turizmus bol pre šírenie koronavírusu v Číne vážne poškodený - diskusné fórum čitateľov