Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. mája 2021

Hlavný lekár z nemocnice v Omsku, kde ležal Navaľnyj, je nezvestnýNedávno zomreli dvaja poprední lekári z tej istej omskej nemocnice, kde pôsobil aj Murachovskij.Zdieľať
Hlavný lekár z nemocnice v Omsku, kde ležal Navaľnyj, je nezvestný

Za nezvestného je považovaný Alexander Murachovskij, ktorý bol ešte donedávna hlavným lekárom nemocnice v sibírskom meste Omsk, kde vlani bezprostredne po otrave hospitalizovali ruského opozičného politika Alexeja Navaľného.


Murachovskij, od novembra minulého roka minister zdravotníctva Omskej oblasti, sa v piatok nevrátil z poľovačky, informovala v nedeľu agentúra TASS s odvolaním sa na hovorcu polície. Miestne úrady predtým bez uvedenia mena oznámili, že pátrajú po mužovi narodenom takisto ako Murachovskij v roku 1971.

Navaľnyj bol od 22. augusta 2020 hospitalizovaný v nemocnici v Berlíne po tom, ako mu dva dni predtým prišlo zle počas letu z Tomska do Moskvy. Lietadlo núdzovo pristálo práve v Omsku, kde ho hospitalizovali na jednotke intenzívnej starostlivosti toxikologického oddelenia. Analýzy urobené po prevoze do Nemecka, kde sa liečil niekoľko týždňov, ukázali, že bol otrávený nervovoparalytickou látkou zo skupiny novičok.

Murachovskij však bezprostredne po Navaľného hospitalizácii v Omsku tvrdil, že politik trpí poruchou metabolizmu. Navaľnyj ho neskôr obvinil z "falšovania" diagnózy. Jeho stúpenci tiež obviňujú Murachovského z toho, že zdržiaval Navaľného prevoz do Nemecka, pripomína agentúra DPA.

Nedávno zomreli dvaja poprední lekári z tej istej omskej nemocnice, kde pôsobil aj Murachovskij. Rustam Agišev, vedúci oddelenia traumatológie a ortopédie, zomrel podľa portálu taiga.info v marci vo veku 63 rokov na následky mozgovej príhody, ktorú utrpel v decembri. Začiatkom februára podľahol údajne infarktu zástupca primára anestéziologického a resuscitačného oddelenia Sergej Maximišin, ktorý mal 55 rokov.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rusko vracia úder za Navaľného, uvalilo sankcie na predstaviteľov Európskej únie (30. 4. 2021)
 Uväznený ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj končí s hladovkou, vyšetrili ho civilní lekári (23. 4. 2021)
 Väznený ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj sa dožaduje prístupu ku Koránu a žaluje väznicu (13. 4. 2021)
 Majiteľ vily vo Freiburgu, ktorú mal prenajatú Navaľnyj, sa obrátil na políciu (9. 2. 2021)
 Navaľný sa opäť postavil pred súd, mal uraziť vojnového veterána (5. 2. 2021)
 Svetoví politici dôrazne odsúdili zatknutie Navaľného (18. 1. 2021)nasledujúci článok >>
GEFCO zverejnilo výsledky za rok 2020: Dobrý prevádzkový výkon a robustné finančné riadenie v hlboko zasiahnutej ekonomike
<< predchádzajúci článok
Predajne Terno a KRAJ dlhodobo zlacňujú viac ako 400 produktov

Hlavný lekár z nemocnice v Omsku, kde ležal Navaľnyj, je nezvestný - diskusné fórum čitateľov