Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

09. augusta 2018

Huawei predstavuje revolučný herný upgrade GPU Turbo, ktorý zvyšuje výkon smartfónu pri hraní hierSpoločnosť Huawei pružne reaguje na rastúci dopyt po stále lepšom a rýchlejšom grafickom spracovaní, a preto uvádza nový upgrade - GPU Turbo.Zdieľať
Huawei predstavuje revolučný herný upgrade GPU Turbo, ktorý zvyšuje výkon smartfónu pri hraní hier

Technológia, ktorá je súčasťou aktualizácie EMUI pre mobilné telefóny Huawei, pomôže smartfónom efektívnejšie spracovať náročnejšie grafické a herné aplikácie.

 

V súčasnej dobe rastie obľúbenosť mobilných hier rapídnym tempom. Tieto aplikácie sa stávajú čoraz zábavnejšími, rafinovanejšími, ale aj graficky náročnejšími, a preto nie každý smartfón ich dokáže bezchybne spracovať a zaistiť užívateľovi dokonalý herný zážitok. Spoločnosť Huawei začiatkom augusta predstavila ako odpoveď na tento vývoj upgrade, po ktorom túžili mnohí fanúšikovia mobilných hier.

 

Inšpirácia automobilovým priemyslom

 

Najnovšia technológia, ktorá sa nechala vo svojom výkone a rýchlosti spracovania inšpirovať v automobilovom priemysle (konkrétne princípom turbodúchadla), je schopná zabezpečiť vyšší výkon a rýchlejšie spracovanie grafických požiadaviek pri súčasne nižšej spotrebe energie, než bývalo pri hraní graficky náročných hier zvykom. S GPU Turbo dôjde k zvýšeniu efektivity spracovania grafiky až o 60%, zatiaľ čo celková spotreba energie SoC (System on Chip) sa ušetrí o 30%.

 

Aktualizácia je od augusta dostupná pre modelový rad Huawei P20 a P20 Pro, rovnako ako pre smartfóny Huawei Mate 10, Mate 10 Pro a Mate RS. Ostatné modely sa dočkajú spustenia v priebehu septembra a novembra 2018.

 

Odhalenie GPU Turbo prichádza v ideálnom čase, keď obľuba mobilných hier celosvetovo rastie. Podľa analytickej spoločnosti IDC boli v roku 2017 výdavky za hry v mobilných zariadeniach viac ako dvakrát vyššie ako za hry na počítačoch a takmer štyrikrát vyššie ako za tradičné herné konzoly. Segment mobilných hier predstavuje celosvetovo 46,1 miliardy amerických dolárov, čo je 42% celkového trhu s príjmami z hazardných hier (ten za rok 2017 predstavoval celkovo 108,9 miliardy amerických dolárov), informovala spravodajská spoločnosť Newzoo, ktorá sa špecializuje na herný a mobilný priemysel.

 

Z novinky bude ťažiť aj rozšírená realita

 

Predstavená technológia je efektívnym príkladom toho, ako Huawei rieši problémy užívateľov prostredníctvom aktualizácií. Toto vylepšenie sa prejaví pri hraní graficky náročných hier, a to PUBG MOBILE a Mobile Legends: Bang Bang, teda dva hlavné multiplayerové tituly, pričom každý z nich má milióny aktívnych užívateľov. Podpora ďalších hier bude oznámená neskôr.

 

Optimalizácia GPU Turbo zaistí lepší herný zážitok aj majiteľom telefónov z dostupnejších cenových tried, a to bez nutnosti kupovať nový prístroj. Zvýšenie výkonu bude mať pozitívny vplyv aj na aplikácie využívajúce virtuálnu a rozšírenú realitu, zábavné aplikácie, online nakupovanie atď. Napríklad prostredníctvom virtuálnej alebo rozšírenej reality môžu užívatelia pomocou svojho smartfónu virtuálne “navštíviť” svoje obľúbené miesto, pričom budú mať pocit, ako by sa na ňom práve nachádzali.

 

Plán spustenia podpory GPU Turbo pre jednotlivé modelové série Huawei:

Model

Oblasť

Dátum spustenia

HUAWEI Mate 10, Mate 10 Pro, Mate RS

Európa, Rusko, Ázia a Tichomorie, Blízky východ, Afrika

august 2018

HUAWEI P20 and P20 Pro

Európa, Rusko, Ázia a Tichomorie, Blízky východ, Afrika

august 2018

HUAWEI Mate 10 Lite

globálne

september 2018

HUAWEI P Smart

globálne

september 2018

HUAWEI P20 Lite

Európa, Ázia a Tichomorie, Blízky východ, Afrika

september 2018

HUAWEI Y9 2018

globálne

september 2018

HUAWEI Mate 9 a Mate 9 Pro

globálne

november 2018

HUAWEI P10 a P10 Plus

globálne

november 2018

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Huawei prekročil hranicu 100 miliónov predaných smartfónov (30. 7. 2018)
 Huawei Next Image: Pochváľte sa najlepšími fotkami z mobilu a vyhrajte 10 000 eur (16. 7. 2018)
 4 tipy pre začínajúcich foodblogerov: Ako zhotoviť dokonalé zábery jedla? (25. 6. 2018)
 Nový rad smartfónov Huawei Y prináša moderné funkcie v dostupnom balení (11. 6. 2018)
 Video: 4 menej známe vychytávky pri fotení s Huawei P20 Pro (31. 5. 2018)
 Huawei ako jediná čínska značka zabodoval v rebríčku Forbes (31. 5. 2018)
 Huawei P20 Pro a P20 potvrdzujú status kráľov fotomobilov: Novinky ovládli rebríček VCX (29. 5. 2018)
 Smartfóny nového radu Huawei P20 prekonávajú predajné rekordy (4. 5. 2018)
 Huawei spustil cloudovú službu Huawei Mobile Cloud (27. 4. 2018)
 Päť situácií, v ktorých ste sa už stretli s umelou inteligenciou (25. 4. 2018)nasledujúci článok >>
Horkýže Slíže oslávia 26. narodeniny Slížovicou
<< predchádzajúci článok
KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Prichádza MEG: Hrozba z hlbín

Huawei predstavuje revolučný herný upgrade GPU Turbo, ktorý zvyšuje výkon smartfónu pri hraní hier - diskusné fórum čitateľov