Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

29. mája 2018

Huawei P20 Pro a P20 potvrdzujú status kráľov fotomobilov: Novinky ovládli rebríček VCXSpoločnosť Huawei, tretí najväčší výrobca smartfónov na svete, ovládol najnovšie vydanie rebríčka VCX (Values Camera eXperience) s radom P20.Zdieľať
Novinky Huawei ovládli rebríček VCX

Rebríček je zostavovaný na základe skúseností používateľov a modely P20 Pro a P20 sa umiestnili na jeho prvých dvoch miestach. Pozície najlepších fotomobilov od svojho uvedenia v marci 2018 tak potvrdili už po niekoľkýkrát.

Podľa údajov z dnešného dňa zaujel model Huawei P20 Pro prvé miesto rebríčka VCX a stal sa najvýkonnejším fotomobilom spomedzi všetkých súčasných vlajkových lodí. Doterajšieho kráľa tabuľky prekonal o 8 bodov a model P20 zabral priečku pod ním, pričom stále vedie o 5 bodov pred nedávnou jednotkou.

Za zmienku v týchto zariadeniach stoja nielen fotoaparáty vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou Leica, ale aj možnosti priblíženia objektu.

Devízou je až trojnásobný optický zoom zabezpečený tretím objektívom fotoaparátu na modeli P20 Pro. Vďaka nemu prináša o tretinu väčšie optické priblíženie než je súčasný štandard fotenia smartfónmi, teda 2-násobný zoom

V spojení s funkciou umelej inteligencie a výkonným procesorom Kirin 970 umožňuje využiť dokonca 5-násobný hybridný zoom (bez straty kvality obrazu) a až 10-násobný digitálny zoom.

Huawei P20 Pro a P20 potvrdzujú status kráľov fotomobilov: Novinky ovládli rebríček VCX

Metodika testovania

 

Hodnotiace skóre VCX je váženým priemerom hodnoty, ktorá zohľadňuje 2 kategórie parametrov na škále od 0 po 100: (1) kvalitu obrazu a (2) odozvu a výkon zariadenia.

 

Prvý menovaný parameter predstavuje hodnotenie kvality obrazového výstupu a tvorcovia rebríčka mu pridelili 70-percentnú váhu. Testuje sa na snímaní štandardizovaného testovacieho diagramu T42 v piatich preddefinovaných situáciách:

 

  1. Bright, ktorý testuje zariadenie pri osvetlení so svietivosťou 1000 lux
  2. Mid pri 250 lux
  3. Low pri 63 lux
  4. Flash pri osvetlení 63 lux so zapnutým bleskom
  5. Zoom pri 1000 lux so 4-násobným digitálnym zoomom

 

Každej z týchto piatich situácií je takisto priradená váha, ktorú vopred určila skupina odborníkov a platí pre všetky smartfóny rovnako.

 

Zdroj: vcx-forum.org

Druhý parameter podľa VCX taktiež prispieva k celkovej používateľskej skúsenosti, no má s 30 percentami menšiu významnosť. Vyjadruje rýchlosť ostrenia a zachytenia fotografií.

Minulý mesiac boli tiež zverejnené aktualizované výsledky svetového rebríčka DxOMark, zahŕňajúce model P20 aj vlajkovú loď P20 Pro. Oba smartfóny v ňom ako prvé v histórii prekonali trojciferné skóre.

Umiestnenie na vrchole ďalšieho rebríčka (VCX) len potvrdzuje status spoločnosti Huawei ako výrobcu najvýkonnejších fotomobilov súčasnosti, ktoré svojim užívateľom prinášajú najkrajšie zábery, aké je možné v tejto dobe dosiahnuť.

Maximálne skóre, akú je možné vo VCX získať je 100 a predstavuje najlepší možný fotovýsledok s dostupnou technológiou v danom roku a v teoretickej rovine. Preto zástupcovia nemeckého rebríčka očakávajú, že budú musieť škálu čoskoro rozšíriť alebo aktualizovať podľa nových technologických podmienok približne každé dva roky.

Zdroj: Huawei, vcx-forum.org


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Smartfóny nového radu Huawei P20 prekonávajú predajné rekordy (4. 5. 2018)
 Huawei spustil cloudovú službu Huawei Mobile Cloud (27. 4. 2018)
 Päť situácií, v ktorých ste sa už stretli s umelou inteligenciou (25. 4. 2018)
 Huawei P20 Pro získal prestížne ocenenie TIPA Award a stal sa fotomobilom roka 2018 (23. 4. 2018)
 Video: Huawei Mate RS Porsche Design spája najpokročilejšie funkcie s prémiovým vzhľadom (20. 4. 2018)
 Smartfóny Huawei P20 Pro a Huawei P20 ovládli prestížny fotorebríček DxOMark (18. 4. 2018)
 Video: Huawei P20 a Huawei P20 Pro – najlepšie fotomobily na svete nadchnú aj najnáročnejších užívateľov (27. 3. 2018)
 Huawei predstavuje novú vlajkovú loď Mate 8 s výkonným čipsetom Kirin 950 (6. 1. 2016)nasledujúci článok >>
Zuzana Smatanová vydáva dvojalbum Echo, produkovala si ho sama
<< predchádzajúci článok
Každému, kto bol niekedy outsider

Huawei P20 Pro a P20 potvrdzujú status kráľov fotomobilov: Novinky ovládli rebríček VCX - diskusné fórum čitateľov