Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. októbra 2005

Barbarská Wilma Ničiteľka!Hurikán Wilma si Floridu vychutnal.Zdieľať
  Zničené domy, vyvrátené stromy, problémy s dopravou, tri milóny ľudí bez elektriny, ktorá možno nebude niekoľko týždňov a minimálne šesť mŕtvych. To je bilancia Wilmy Ničiteľky, ktorá sa prehnala cez Floridu v pondelok. Celkovo má na konte v karibskej oblasti asi 25 obetí.
„Som už z toho naozaj, ale naozaj unavený. Je to po tretí raz počas tohto roku, čo sme bez elektriny. Najskôr Katrina, potom Rita a teraz Wilma,“ vyhlásil Joe Fraghatti z Miami, ktorý včera márne hľadal benzín pre svoje auto. „Vážne uvažujem o tom, že sa presťahujem západnejšie.“
Podľa odhadov zanechala Wilma za sebou škody asi za 10 miliárd dolárov a niekoľko rekordov. Je 12. hurikánom v sezóne, čím vyrovnala rok 1969. Len 16 hodín jej trvalo, kým sa z tropickej búrky zmenila na hurikán a stala sa najsilnejšou búrkou, akú kedy v Atlantickom oceáne zaznamenali.
„Zahanbiť“ sa nedala ani tropická búrka Alpha, 22. v sezóne, čo je ďalší rekord. Na Haiti a v Dominikánskej republike pripravila o život minimálne osem ľudí a viac ako štyridsať je stále nezvestných.

Ešte kým prišla na Floridu, na Havanu vrhla Wilma celý Atlantický oceán.  Foto TASR/EPA

(am, ABC)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vtáčia chrípka je v pohode
<< predchádzajúci článok
ČSOB zostáva pri poistení podľa výkonu auta