Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

11. januára 2023

Igor Vlha dcére veril: Bola veľmi dobre nastavená"Toto sme potrebovali. Veľmi ťažké preteky, Peťa to zvládla, dolu klobúk pred ňou," povedal Igor Vlha.Zdieľať
Igor Vlha dcére veril: Bola veľmi dobre nastavená

Obrovskú pohodu, ktorú si Petra Vlhová vytvorila počas uplynulých dní, pretavila na svoj prvý triumf v sezóne. Otec slovenskej lyžiarky práve tento psychický faktor označil ako rozhodujúci pri jej víťazstve v utorkovom nočnom slalome vo Flachau. Vlhovú však v rakúskom stredisku dotlačili k víťazstvu aj slovenskí fanúšikovia, ktorí ovládli cieľové priestory.


"Toto sme potrebovali. Veľmi ťažké preteky, Peťa to zvládla, dolu klobúk pred ňou," povedal Igor Vlha.

Dodal, že jeho dcéra triumfovala najmä vďaka dobrému psychickému nastaveniu: "Ideme pomaly po schodoch. Ja som vedel, že to musí prísť. Prišlo to v tomto peknom slovenskom kotli. Petra bola veľmi dobre nastavená aj v deň pretekov a aj dva predtým. Máme najviac fyzioterapeutov na meter štvorcový, postarali sa o ňu skvele."

Prvé kolo vo Flachau postavil Mauro Pini a svojej zverenke ho ušil na mieru. "Gradovalo to v oboch kolách. Mauro to prvé postavil ťažké. Bál som sa, aby druhé nebolo ľahké, ale boli tam dve až tri zákerné bránky. Peťa to zvládla bravúrne. Taká bola aj taktika, využiť prvé kolo naplno. Dnes to vyšlo a druhé kolo bolo famózne," povedal Vlha.

Náročný nočný slalom nezvládli viaceré favoritky a rozdiely medzi lyžiarkami boli väčšie, ako v predchádzajúcich pretekoch. Druhá Mikaela Shiffrinová stratila 43 stotín, tretia Lena Dürrová 85 a štvrtá Wendy Holdenerová už 1,45 sekundy. "Áno, toto bol slalom slalomov. Obe kolá boli veľmi ťažké a bolo to vidieť na rozdieloch. Toto by malo Petru nakopnúť. Veril som, že by to mohlo vyjsť, lebo bola vo veľkej pohode," skonštatoval otec slovenskej lyžiarky.

Šéf tímu neskrýval emócie, svoju radosť dával najavo celému okoliu a priznal, že možno povolí aj malú oslavu: "Asi vypijeme nejaké prosecco, vystískame sa. Zajtra je nový deň, chceme ísť ďalej na vlne, na ktorej sme. Chceme to gradovať smerom k MS."

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vlhová má z Flachau tretí triumf: Bol to môj deň (11. 1. 2023)
 Fantastická Petra Vlhová vyhrala slalom v rakúskom Flachau (10. 1. 2023)
 Flachau 2023: Vynikajúca Petra Vlhová vyhrala 1. kolo slalomu (10. 1. 2023)
 Vlhovú hnevalo prvé kolo: Nestačí mi len to druhé (8. 1. 2023)
 Vlhová skončila tesne za pódiom, Shiffrinová sa vyrovnala Vonnovej (8. 1. 2023)
 Fantastická Vlhová skončila tretia v Kranjskej Gore, obrovský slalom mal prekvapivú víťazku (7. 1. 2023)
 Záhreb 2023: Petra Vlhová obsadila 2. miesto v slalome v Záhrebe a dosiahla najlepší výsledok v tejto sezóne. (4. 1. 2023)
 Desať rokov od Vlhovej debutu v SP, Shiffrinová: Úžasné, čo dokázala (30. 12. 2022)
 Semmering 2022: Vlhová obsadila v obrovskom slalome 2. miesto, zvíťazila Shiffrinová (27. 12. 2022)
 Petra Vlhová zvíťazila v ankete Športovec roka 2022 (19. 12. 2022)nasledujúci článok >>
Schmiedlová postúpila do finále kvalifikácie na Australian Open
<< predchádzajúci článok
Vlhová má z Flachau tretí triumf: Bol to môj deň