Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

01. septembra 2021

J. Nohavica: Som stále rovnakýZa spoluúčasti hudobníkov Roberta Kusmierského, hráča na klavír a akordeón, a perkusionistu Pavla Plánku potvrdil Nohavica devízu charizmatického speváka, tvorcu a obľúbenca publika.Zdieľať
J. Nohavica: Som stále rovnaký

Český hudobník Jaromír Nohavica vystúpil na prelome augusta a septembra na sérii koncertov na open air scéne Divadla Kalich v rámci Hviezdneho leta pod Žižkovskou vežou v Prahe. Popoludňajší koncert pre deti vystriedali večerné recitály, informoval v utorok webový portál Novinky.cz.


Za spoluúčasti hudobníkov Roberta Kusmierského, hráča na klavír a akordeón, a perkusionistu Pavla Plánku potvrdil Nohavica devízu charizmatického speváka, tvorcu a obľúbenca publika.

Koncert otvorila krátka retrospektíva z 80. rokov. Skladby ako Pravda a lež, Mávátka, Slezské muzeum či Těšínská nielenže potešili, ale nastavili aj závažnejšiu myšlienkovú a tematickú líniu, na ktorú nadviazal pesničkou Každý si nese své břímě.

"Máme za sebou neľahké časy," pripomenul Nohavica a v tomto duchu sa niesol celý dvojhodinový koncert – zábavnosť vyvažovaná vážnejším tónom. Ohliadnutie sa za 40 rokmi tvorby striedali aktuálne piesne z posledného albumu Máma mi dala na krk klíč a nechýbali ani najnovšie novinky, píšu webové Novinky.

Nohavica počas koncertu striedal klasickú gitaru s elektrickou gitarou, heligónku s drevenou píšťalkou a dokonca vzal do rúk aj dávno "zavrhnuté" husle. Rovnako tak pestro sa menili aj žánre – od francúzskeho aj rýdzo "tešínskeho" šansónu k nefalšovanému pražskému kupletu, od jazzu cez reggae, bossanovy po dychovku.

"Stále som rovnaký," uisťoval Nohavica vypredané hľadisko. Ale nemal pravdu – je čím ďalej lepší, zrelší a bohatší o nadobudnuté hudobné i životné skúsenosti, zážitky a pokoru, vyzdvihujú Novinky.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 J. Nohavica vydáva nový album s názvom Máma mi na krk dala klíč. (3. 11. 2020)
 Jaromír Nohavica si k narodeninám daroval nové CD a DVD (8. 6. 2018)
 Pesničkár Nohavica si vo vypredanom SND vyslúžil ovácie (30. 4. 2012)
 Jaromír Nohavica sa vracia na Slovensko (19. 10. 2010)
 Nohavica v Bratislave zahral vypredanému kostolu (8. 12. 2009)
 Nohavica potvrdil na december päť koncertov v Bratislave (12. 11. 2009)
 Nohavica predstaví album Virtuálky v piatok na online koncerte (29. 10. 2009)
 Nohavica vydá album z koncertov s názvom V Lucerně (10. 3. 2009)
 Jaromír Nohavica Spevák roka (12. 2. 2009)nasledujúci článok >>
Hudbu k novému rodinnému seriálu skomponoval synovec M. Vargu
<< predchádzajúci článok
V Nostalgii Hieronymus Bosch, nový Woody Allen i James Bond

J. Nohavica: Som stále rovnaký - diskusné fórum čitateľov