Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. februára 2024

Koalícia vezme vymenovanie riaditeľa SIS do vlastných rúk, ak prezidentka nebude konať. Nie sme malé deti, povedal FicoV prípade vymenovania riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) nie je prezidentka Zuzana Čaputová len poštárkou. Hlava štátu sa ...Zdieľať
a aputova fico 676x461 22.2.2024 (SITA.sk) - V prípade vymenovania riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) nie je prezidentka Zuzana Čaputová len poštárkou. Hlava štátu sa môže rozhodnúť odmietnuť navrhovaného kandidáta. Uviedol to predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) počas Hodiny otázok v pléne Národnej rady SR.

Prezidentka si našla slovnú hračku


Ficova vláda navrhla na post riaditeľa SIS súčasného štátneho tajomníka ministerstva spravodlivosti Pavla Gašpara, ktorý je synom poslanca Tibora Gašpara (Smer-SD).

Premiér tvrdí, že prezidentka nechce vymenovať P. Gašpara na daný post, a tak si našla „slovnú hračku, že nemá žiadnu lehotu na jeho vymenovanie". Zároveň ju vyzval, aby si splnila svoju povinnosť.

Budú konať


Nie sme malé deti. Do niekoľkých dní bude táto situácia vyriešená. Ak nebude konať prezidentka, budeme konať my," povedal Fico.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa vyjadrila, že nemá dôvod ponáhľať sa s prípadným menovaním Pavla Gašpara za šéfa SIS. Zopakovala, že ide o nové meno a nik sa s ňou o tom predtým nebavil.

Zároveň poznamenala, že vláda jej pripravuje mnohé iné zadania, ktorými sa potrebuje zaoberať. „Ja nie som poštár," zdôraznila.


Zdroj: SITA.sk - Koalícia vezme vymenovanie riaditeľa SIS do vlastných rúk, ak prezidentka nebude konať. Nie sme malé deti, povedal Fico © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
2024: Legendy 90tok už po tretíkrát v Nitre!
<< predchádzajúci článok
Šimkovičová tvrdí, že počas jej zahraničnej cesty „nevypili bar“, nenavštívili žiadne pláže ani obchody