Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

15. júna 2023

KONCERT RAMMSTEIN: Zážitky z megashow v Trenčíne (video)


Tagy: Rammstein

O tom, že pre fanúšikov metalu si kapela Rammstein pripravila veľkolepý koncert, svedčí aj to, že techniku priviezlo 53 kamiónov.Zdieľať
NA KONCERTE RAMMSTEIN: Zážitky z megashow v Trenčíne (video)

 

Kým bola v stredu cez deň dopravná situácia v Trenčíne pokojná, všetko sa dramaticky zmenilo po poslednej pesničke Rammsteinu. Davy ľudí po 23. hodine zaplavili východy a hoci sa sprvu zdalo, že polícia a organizátori majú všetko pod kontrolou, opak bol pravdou.

Netrvalo dlho, kým doprava von z mesta skolabovala. Nebolo to však žiadnym prekvapením. Do 55-tisícového mesta predsa len prišlo 40-tisíc ľudí na vypredaný koncert nemeckej industrial-metalovej kapely Rammstein. Po hodine od konca koncertu prestala premávať kyvadlová doprava a niektorí čakali na parkovisku do skorého rána, kým mohli opustiť areál letiska.

Ako polícia, tak organizátori stratili kontrolu nad odchádzajúcimi fanúšikmi a ľudia sa hodiny nevedeli pohnúť z miesta, niektorí boli ešte o piatej ráno na konci letiskovej dráhy. Kým mnohí ešte boli na letisku, stihla produkcia koncertu rozobrať obrovské pódium. Doprava však nebol však jediný problém koncertu. V areáli chýbala pitná voda a dala sa len zakúpiť čapovaná voda do pohára za štyri eurá. Pivo šesť eur.

Cesty v okolí trenčianskeho letiska nie sú podľa polície stavané na odchod tisícok áut naraz. Reagovala tak na sťažnosti fanúšikov skupiny Rammstein, ktorí pri odchode z areálu po koncerte niekoľko hodín stáli v zápche.

V súvislosti s koncertom podľa nej nedošlo k žiadnemu vážnemu narušeniu verejného poriadku, polícia nezaznamenala ani žiadne incidenty.

Len v areáli letiska parkovalo podľa polície 6000 vozidiel a ďalšie stovky až tisíce vozidiel parkovali v priľahlom okolí.

Také nadrozmerné pódium ešte Slovensko nevidelo, rovnako svetelné a ohňové efekty či špičkový zvuk. To všetko ponúkla v stredu (14. 6.) večer nemecká industrie metalová skupina Rammstein, ktorá je na turné Rammstein Europe Stadium Tour 2023. Ide o udalosť roka, akú Trenčín a jeho letisko nezažili.

Dvojhodinovú hudobno-ohňovú šou začala kapela skladbou Rammlied zalbumu Liebe ist für alle da, nasledoval hit Links 2-3-4 z albumu Mutter, Bestrafe mich z albumu Sehnsucht. Ďalšími boli Gifting, Sehnsucht, Mein Herz brennt, Puppe, Angst, Zeit, Deutschland, Radio, Mein Teil, Du hast a Sonne.

Dva prídavky boli odmenou pre zaplnené letisko, v tom prvom to boli skladby Engel, Ausländer, Du riechst so gut a ohne Dich, v tom druhom piesne Rammstein, Ich will a Adieu.

Hudobné výkony sprevádzali ohne, rakety, ohňostroje, teplo z ohňových efektov bolo cítiť aj pár desiatok metrov od pódia. Muzikanti boli možno prekvapení, že 40-tisícové hľadisko poznalo texty piesní a spievalo s Lindemannom.

Technici začali rozoberať pódiové monštrum hneď po skončení koncertu, doviezlo ho skoro 70 kamiónov. Celý areál sa pripravoval 12 dní. Je na škodu, že tento zážitok pošramotil výjazd vozidiel z areálu, keď desiatky z nich sa dostali von až po piatich hodinách.

Do Trenčína prišli z Mníchova, kde odohrali štyri vypredané koncerty na olympijskom štadióne, videlo ich 240.000 fanúšikov. V Trenčíne mali pripravené aj ubytovanie. Rammstein, to nie je len kapela, je to spoločnosť, a veľmi veľká. Len na vstupenkách na svoje koncerty zarobili minulý rok viac ako 200 miliónov eur.

Metalová kapela "Neue Deutsche Härte" Rammstein vznikla v Berlíne v roku 1994. Šesticu hudobníkov tvoria Till Lindemann (spev), Richard Kruspe (gitara), Paul Landers (rytmická gitara), Oliver Riedel (basgitara), Christoph Schneider (bicie), Christian Lorenz (klávesy). V tejto zostave hrajú bez zmeny do dnešných dní.

V septembri 1995 vydali prvý album Herzeleid. Na svojom konte majú zatiaľ osem albumov, ôsmy Zeit vyšiel v apríli 2022. Siedmy album Untitled z mája 2019 je ich najúspešnejším, keď bodoval v prvej desiatke anglického aj amerického rebríčka. Na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu koncertovali 6. novembra 2011 v rámci turné Made in Germany.

Lindemann je bývalý aktívny športovec, ako žiak chodil do športovej školy Rostockého športového klubu. Bol výborný plavec, ako junior bol európskym vicemajstrom v plávaní. Je lídrom a spevákom skupiny, ovláda však aj gitaru, basovú gitaru a bicie nástroje.

Na snímke kolóna áut s fanúšikmi hudobnej skupiny Rammstein smerujúcich po panelovej ceste II/507 smerom na trenčianske letisko pri obci Trenčianske Stankovce, 14. júna 2023. V súvislosti s koncertom skupiny Rammstein na trenčianskom letisku sa zhusťuje doprava najmä v obci Trenčianske Stankovce až po vstup pre automobily na letisku.

Foto: FOTO TASR - Radovan Stoklasa

 

Rammstein - čakanie pred koncertom

Foto: Teraz.sk/Andrea Petrencová

 

Rammstein - čakanie pred koncertom

Foto: Teraz.sk/Andrea Petrencová

 

Rammstein - začiatok show

Foto: Teraz.sk/Andrea Petrencová

 

Rammstein - koncertná show

Foto: Teraz.sk/Andrea Petrencová

 

Rammstein - svetelná show

Foto: Teraz.sk/Andrea Petrencová

 

Rammstein - oheň

Foto: Teraz.sk

 

Rammstein - koncert

Foto: Teraz.sk/Andrea Petrencová

 

Rammstein - koncert

Foto: Teraz.sk/Andrea Petrencová

Video: Rammstein - koncert - Trenčín 2023

Video: Rammstein - koncert - Trenčín 2023

 

 


Tagy: Rammstein
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ako sa dostať na koncert Rammstein do Trenčína a kde zaparkovať? Polícia upozorňuje na veľkú dopravnú záťaž (14. 6. 2023)
 Nemecko sa vyjadrilo k obvineniam voči spevákovi skupiny Rammstein (7. 6. 2023)
 Ako sa dostať na koncert Rammstein do Trenčína bez stresu? Tipy na dopravu na najväčší koncert v histórii Slovenska (6. 6. 2023)
 Rammstein čelí po koncerte v Litve obvineniam zo sexuálneho napadnutia (30. 5. 2023)
 Trenčínu hrozí pre koncert Rammsteinu kolaps dopravy (30. 5. 2023)
 Fanúšikovia pozor: Objavili sa falošné vstupenky na koncert Rammsteinu (11. 11. 2022)
 Rammstein: European Stadium Tour sa po tretí raz zopakuje v roku 2023! (1. 9. 2022)
 Video: Skupina Rammstein v Bratislave odštartovala európske turné (7. 11. 2011)
 Rammstein už v Bratislave (3. 11. 2011)
 Invázia z Nemecka - Rammstein prichádza (19. 10. 2011)nasledujúci článok >>
Známi muzikanti venujú spomienkový koncert bigbítovej legende Fedorovi Frešovi
<< predchádzajúci článok
Rozprávkový zámok 2023: Dnes začalo rozprávkové podujatie na Bojnickom zámku ponúkne tri príbehy