Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. júna 2023

Rozprávkový zámok 2023: Dnes začalo rozprávkové podujatie na Bojnickom zámku ponúkne tri príbehyKeďže ide o jubilejný ročník, vybrali sme preto rozprávky, ktoré sú kráľovské a majú podčiarknuť atmosféru, načrtla PR manažérka Slovenského národného múzea - Múzea Bojnice Petra Gordíková.Zdieľať
Rozprávkový zámok 2023: Dnes začalo rozprávkové podujatie na Bojnickom zámku ponúkne tri príbehy

 

Trojicu rozprávkových príbehov s prívlastkom kráľovské si môžu návštevníci od stredy pozrieť na Bojnickom zámku. Jubilejný 25. ročník podujatia Rozprávkový zámok opäť prináša i morálne posolstvo, tento týždeň potrvá do nedele (18. 6.) a budúci týždeň od 21. do 25. júna.


"Celý jún na zámku je špeciálne pripravený pre deti. Absolvovať už mohli prehliadky, na ktorých si mohli pozrieť kostýmy z minulých ročníkov Rozprávkového zámku. Teraz štartujeme jubilejný 25. ročník podujatia," načrtla PR manažérka Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice Petra Gordíková.

Podujatie už tradične múzeum podľa nej pripravuje na koniec školského roka ako istú formu odmeny pre žiakov. "Keďže ide o jubilejný ročník, vybrali sme preto rozprávky, ktoré sú kráľovské a majú podčiarknuť atmosféru," priblížila.

Návštevníci si počas prehliadky zámku pozrú tri príbehy - Kráľ času, Pyšná princezná a Žabí princ, ktoré opäť prinesú i morálne posolstvo. "Snažili sme sa vybrať kráľovské rozprávky. V Žabom princovi učíme deti, že sľub sa musí vždy dodržať. V Pyšnej princeznej vysvetľujeme deťom a návštevníkom, že pýcha je škaredá a ako sa s ňou zle žije. Kráľ času má ponaučenie, že nemáme myslieť len na peniaze a nie sú naozaj všetkým, že máme dôležitejšie veci, rodinu a priateľov," priblížila organizátorka podujatia Petra Roháčová.

Pod scenár a réžiu sa opäť podpísal Róbert Mankovecký, finálna scéna v Huňadyho sále tentoraz zhrnie 25 ročníkov Rozprávkového zámku.

"Dovedna 25 rokov tohto podujatia na Bojnickom zámku prinieslo veľmi veľa verných návštevníkov. Pripravený je okrem podujatia i zaujímavý sprievodný program, ktorý sa bude odohrávať jednak v okolí zámku a počas víkendov i v hradnej priekope," dodala Gordíková.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Foto a video: Portrét grófa Pálffyho sa po desaťročiach vrátil späť na Bojnický zámok. Dnes ho slávnostne odhalili (2. 6. 2023)
 Oslávte MDD na Bojnickom zámku ako na kráľovskom dvore (23. 5. 2023)
 Foto: Bojnická zámok otvoril letnú sezónu podujatím Strašidelný zámok (30. 4. 2023)
 Turistickú sezónu tento víkend na Bojnickom zámku otvorí podujatie Strašidelný zámok (video) (26. 4. 2023)
 Video: Tohtoročná letnú sezónu v Bojniciach otvoril strašidelný sprievod (22. 4. 2023)
 Letná turistická sezóna 2023 si v Bojniciach pripomenie výročia regiónu (11. 4. 2023)
 Bojnický zámok bude od apríla pre verejnosť otvorený dlhšie (27. 3. 2023)
 Bojnický zámok v roku 2022 navštívilo viac ako 150.000 ľudí (30. 1. 2023)
 Valentínska romantika na Bojnickom zámku (26. 1. 2023)
 Na Bojnický zámok sa vrátia strašidlá, múzeum vyhlásilo autorskú súťaž (5. 1. 2023)nasledujúci článok >>
KONCERT RAMMSTEIN: Zážitky z megashow v Trenčíne (video)
<< predchádzajúci článok
Art Film Fest prinesie to najlepšie zo súčasnej svetovej kinematografie v sekcii Panoráma