Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Koronavírus: Spoločnosť Moderna zverejnila výsledky primárnej analýzy účinnosti svojej vakcíny proti COVID-19Účinnosť vakcíny v prípade vážneho priebehu ochorenia COVID-19 je 100%. Americká biotechnologická spoločnosť Moderna zverejnila výsledky primárnej analýzy účinnosti svojej vakcíny ...Zdieľať
bearwalk_moderna_nov2020_42 676x451 30.11.2020  - Účinnosť vakcíny v prípade vážneho priebehu ochorenia COVID-19 je 100%.


Americká biotechnologická spoločnosť Moderna zverejnila výsledky primárnej analýzy účinnosti svojej vakcíny proti COVID-19 v rámci tretej fázy COVE štúdie. Zároveň Úradu pre kontrolu potravín a liekov (FDA) v USA odoslala žiadosť o núdzové nasadenie vakcíny.

Primárna analýza účinnosti zahŕňala 196 účastníkov s potvrdeným ochorením COVID-19, z ktorých 30 malo vážny priebeh. Účinnosť vakcíny bola 94.1%; v prípade vážnych prípadov až 100%. Výsledky boli pritom konzistentné naprieč vekovými skupinami, rasovou príslušnosťou a pohlaviami. Po viacerých kolách testovania je tak vakcína mRNA-1273 aj naďalej dobre prijatá a doposiaľ neboli zistené žiadne vážne obavy súvisiace s jej bezpečnosťou.

Aj preto Moderna plánuje ešte dnes podať FDA žiadosť o núdzové nasadenie, ktorá by mohla byť posúdená do 17. decembra 2020 na základe zaslaných údajov. Moderna plánuje dnes požiadať aj o podmienečné povolenie na uvedenie na trh u Európskej agentúry pre lieky (EMA). U Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa zase bude uchádzať o predkvalifikačnú registráciu ako aj o registráciu na núdzové použitie.

"Táto pozitívna primárna analýza potvrdzuje schopnosť našej vakcíny predchádzať ochoreniu COVID-19 s účinnosťou 94,1% a čo je dôležité, predchádzať predovšetkým závažnému priebehu COVID-19. Veríme, že naša vakcína poskytne nový a mocný nástroj, ktorý môže zmeniť priebeh tejto pandémie a napomôcť predchádzať ťažkému priebehu, hospitalizáciám a úmrtiam," uviedol Stéphane Bancel, výkonný riaditeľ spoločnosti Moderna.

Informačný servis


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus: Spoločnosť Moderna zverejnila výsledky primárnej analýzy účinnosti svojej vakcíny proti COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Život nemá dátum spotreby, starší ľudia sa pri očkovaní nesmú ocitnúť na okraji záujmu (27. 11. 2020)
 Krajčí: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku by mohlo byť už v decembri (25. 11. 2020)
 Vakcína proti COVID-19 od AstraZeneca má účinnosť 70 % (23. 11. 2020)
 Očkovanie proti koronavírusu by malo dobrovoľné, vyhlásil hlavný hygienik Mikas (23. 11. 2020)
 Video: Slováci nebudú môcť bez očkovanie na Covid cestovať. Naznačujú to európski lídri, tvrdí Matovič (22. 11. 2020)
 Experimentálna vakcína firmy Moderna proti koronavírusu má účinnosť 94,5 %. (16. 11. 2020)
 Krčméry: Vakcíny proti COVID-19 sú dobrou správou, napriek tomu je stále sa čoho obávať (14. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Ministerstvo financií uvoľní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovne
<< predchádzajúci článok
Taiwan zohráva dôležitú úlohu pri globálnom boji proti počítačovej kriminalite

Koronavírus: Spoločnosť Moderna zverejnila výsledky primárnej analýzy účinnosti svojej vakcíny proti COVID-19 - diskusné fórum čitateľov