Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

22. novembra 2020

Video: Slováci nebudú môcť bez očkovanie na Covid cestovať. Naznačujú to európski lídri, tvrdí MatovičNedostaneme sa do krajín EÚ, ak sa nedáme zaočkovať proti koronavírusu? Takéto niečo naznačil premiér Igor Matovič v diskusnej relácii na TA3.Zdieľať
Video: Slováci nebudú môcť bez očkovanie na Covid cestovať. Naznačujú to európski lídri, tvrdí Matovič

 

Bez toho, aby sme sa dali zaočkovať na koronavírus, zrejme nebudeme môcť cestovať po Európe. Uviedol to premiér Igor Matovič v diskusnej relácii “V politike” v televízii TA3. Počul, že európske krajiny neumožnia cestovať do svojich krajín ľuďom, ktorí nebudú zaočkovaní na koronavírus.

 

Dajú si tak európske krajiny ako podmienku na vstup do svojej krajiny očkovanie? Niektoré krajiny vo svete už vyžadujú, aby ich návštevník bol zaočkovaný na rôzne druhy chorôb. Napríklad taká Kolumbia vyžaduje od Slovákov očkovanie proti žltej zimnici, ak prichádzajú z Brazílie.

Slovenská vláda však informovala, že očkovanie proti koronavírusu nebude povinné. Bude však viesť veľkú kampaň, aby sa ľudia dali zaočkovať.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vakcína proti COVID-19 od AstraZeneca má účinnosť 70 % (23. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Erdogan vyhlásil, že Turecko sa považuje za súčasť Európy a nabáda na užšiu spoluprácu
<< predchádzajúci článok
Prezident Azerbajdžanu dúfa, že prímerie pomôže zlepšiť vzťahy s Arménskom

Video: Slováci nebudú môcť bez očkovanie na Covid cestovať. Naznačujú to európski lídri, tvrdí Matovič - diskusné fórum čitateľov