Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

23. januára 2019

Lacné letenky v kocke – ako nájsť akciové ponuky za pár eur?Určite ste to postrehli aj vy s cestovaním sa akoby v poslednom období roztrhlo vrece.Zdieľať
Lacné letenky v kocke – ako nájsť akciové ponuky za pár eur?

Moderná doba prináša čoraz viac možností ako cestovať po svete doslova za pár drobných a nevyzerá to, že by tento trend mal v nasledujúcej dekáde poľaviť. Zaujímalo vás niekedy odkiaľ berú peniaze na cestovanie vaši priatelia na Instagrame a Facebooku? Možno ich ani toľko nemajú, tajomstvo totiž spočíva v lacných letenkách, ktoré do mnohých európskych miest zoženiete už naozaj za pár drobných. Tieto tipy vám pomôžu ušetriť ale nezabúdajte nie všetko je len o lacnej letenke a cestovanie so sebou prináša aj iné náklady.

Sledujte sociálne siete a weby

Existuje mnoho facebookových skupín, cestovateľských fór alebo bloggerov, ktorí lacné letenky aktívne vyhľadávajú. Sledujte tieto skupiny ako napríklad : „lietame lacno po svete“  alebo stránky ZaujímavýSvet.sk, ktoré svojich čitateľov informujú o akciových ponukách aeroliniek

Sledujte vyhľadávače leteniek

Letenkové agregátory (vyhľadávače) vznikli presne z tohto dôvodu. Stránky ako Pelikán.sk pre vás sledujú desiatky leteckých spoločností, ktoré by ste inak museli sledovať vy . Samozrejme, že si za to tieto služby účtujú menší príplatok, ktorý sa odrazí v cene letenky. Ale aby sa prispôsobili dobe majú tieto služby  exkluzívne dohody s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami, ktoré vám čas od času zaručia cenu letenky, ktorú nikde inde nenájdete, dokonca ani na stránke spoločnosti.

Odoberajte maily leteckých spoločností

Ryanair, Wizzair a mnoho iných spoločností ponúka možnosť byť informovaný o akciových ponukách. Stačí sa prihlásiť napríklad do ich emailového zoznamu alebo odoberať upozornenia. A nezabudnite na akcie typu Black Friday kedy prebiehajú masívne výpredaje leteniek .

Chybné tarify

Sme ľudia a ľudia robia chyby. Často sa pri množstve dát, ktoré musí spoločnosť spracovať prihodí chyba, ktorá zapríčiní extrémne nízku cenu leteniek. V takomto prípade máte naozaj pár hodín na to kým to spoločnosť opraví .  Nespoliehajte sa však výlučne na chybu aerolinky, stáva sa totiž, že chyba je pre spoločnosť tak závažná, že daný let radšej zruší. Prípad Birish Airways, ktorá predala letenky z Londýna do Tel Avivu a Dubaja za veľmi nízke ceny a následne let zrušila je toho dôkazom.

Zapojte sa do cestovateľských klubov leteckých spoločností

Každá aerolinka si cení svojich pravidelných cestujúcich. Tieto kluby sa vám oplatia prevažne ak cestujete často s rovnakou aerolinkou prípadne na rovnaké / podobné miesta . Za zmienku stojí napríklad WizzAir discount klub vďaka ktorému môžete letieť lacnejšie ako ostatní do rôznych miest v rámci Európy.

Lacná letenka = menšie pohodlie

Tak ako pri každom tovare aj pri letenkách často platí, že sú vo výpredaji z určitého dôvodu . Týmto dôvodom je môže byť napríklad to, že letíte vtedy keď je najmenší dopyt. Ten, môže byť zapríčinený napríklad nevyhovujúcim časom kedy letíte – skoro ráno, neskoro v noci, dlhý prestup a podobne. Preto je na mieste si váš let poriadne preveriť a skontrolovať nasledujúce:

  • Koľko na letenke reálne ušetrím
  • Navýšia sa mi náklady keď kvôi letenke ostanem v lokalite dlhšie ?
  • Aké sú časy na prestup?
  • A mnoho ďalších…

Zdroje:

https://www.zaujimavysvet.sk/najlacnejsie-letenky/

https://www.cas.sk/clanok/708859/british-airways-rusi-letenky-ktore-sa-omylom-predali-prilis-lacno-zurive-reakcie-cestujucich/

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pri chudnutí treba vynechať sacharidy, hovorí výživová poradkyňa (23. 1. 2019)
 Radíme: Aj tehotné ženy ba mali používať bezpečnostné pásy (17. 1. 2019)
 Zima dá imunitnému systému zabrať, posilnia ho vitamíny aj spánok (16. 1. 2019)
 Radíme: Pri zimných športoch treba zvýšiť opatrnosť (3. 1. 2019)
 Pravidlá platia aj na svahu: Za zrážku môže lyžiar, ktorý ide zvrchu (26. 12. 2018)
 Je mýtus, že tvrdý alkohol pomáha stráviť mastné jedlo (23. 12. 2018)
 Pri zimných športoch treba dbať na stav svahu aj svoje schopnosti (19. 12. 2018)
 Zuzana Stanová: Kúpu zvieraťa pod stromček dôkladne zvážte (17. 12. 2018)
 Radíme: Darčeky pod stromček by sa mali nakúpiť skôr (4. 12. 2018)
 Výživová poradkyňa: Na Vianoce možno jesť aj zdravšie (27. 11. 2018)nasledujúci článok >>
Košice čaká hudobný sviatok: Vo štvrtok privítajú Karla Gotta
<< predchádzajúci článok
Eros Ramazzotti a Luis Fonsi zverejnili spoločný videoklip k skladbe Per le strade una canzone

Lacné letenky v kocke – ako nájsť akciové ponuky za pár eur? - diskusné fórum čitateľov