Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. apríla 2024

Ministerstvo práce zjednodušilo pravidlá k žiadostiam „Ihriska pre každé dieťa“ a vyčlenilo päť miliónov eur na ich výstavbuŽiadosť o výstavbu nového inkluzívneho ihriska má nové zjednodušené pravidlá. Ako uviedlo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny ...Zdieľať
dubravka mestska cast bratislavy ihrisko investicie opravy 676x507 10.4.2024 (SITA.sk) - Žiadosť o výstavbu nového inkluzívneho ihriska má nové zjednodušené pravidlá. Ako uviedlo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na tieto podmienky majú nárok prijímatelia, ktorým dotácia bola poskytnutá v rozpočtovom roku 2022 alebo 2023. Rezort vyčlenil na tento rok 5 miliónov eur, vďaka ktorým by malo vzniknúť viac ako 100 ihrísk.

Povinnosť každého ihriska


Prijímatelia môžu požiadať o zmenu materiálu alebo o zmenu herných prvkov. V rámci dotácie v maximálnej výške 50 000 eur môžu vybudovať ihrisko podľa individuálnych potrieb. Povinnosťou naďalej zostáva bezbariérový prístup ku každému inkluzívnemu prvku.

V rámci ihriska musia byť tiež umiestnené minimálne tri ľubovoľné hracie objekty zo stanoveného zoznamu, ako napríklad inkluzívne pieskovisko, zmyslový chodník s oporou na vzpriamenú chôdzu, bezbariérový malý domček alebo iné.

Čo financuje dotácia?


„Podmienky zjednodušujeme práve preto, aby sme vyšli v ústrety každému žiadateľovi, nech výstavbu ihriska zvládne realizovať a dotáciu plnohodnotne využije,“ vyhlásil minister práce Erik Tomáš.

Z poskytnutej dotácie sa financujú iba oprávnené výdavky, akými sú samotné hracie prvky, mobiliár v rámci oddychovej zóny pre návštevníkov ihriska alebo výdavky na vypracovanie projektovej dokumentácie do výšky 5 % z dotácie. Pre vysoký počet žiadostí, ktorý prekračuje vyčlenenú finančnú alokáciu, v súčasnosti nie je možné prijímať nové. Najbližšie sa bude dať o finančnú podporu požiadať v termíne od 1. novembra do 31. decembra 2024.
Zdroj: SITA.sk - Ministerstvo práce zjednodušilo pravidlá k žiadostiam „Ihriska pre každé dieťa“ a vyčlenilo päť miliónov eur na ich výstavbu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pellegrini prijal na svoj transparentný účet dar v hodnote 250 tisíc eur, zákon to však po voľbách nedovoľuje (foto)
<< predchádzajúci článok
Nadácia Zastavme korupciu považuje predvolebné videá influencerov za platenú kampaň, podáva podnety pre porušenie zákona