Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. mája 2022

Ministri obrany vybraných krajín sa na online stretnutí zhodli na ochote pomôcť UkrajineOnline rokovanie takzvanej Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny vo formáte ministrov obrany vybraných krajín nadviazalo na výsledky aprílového stretnutia lídrov obrany v nemeckom ...Zdieľať
17 676x465 23.5.2022  - Online rokovanie takzvanej Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny vo formáte ministrov obrany vybraných krajín nadviazalo na výsledky aprílového stretnutia lídrov obrany v nemeckom Ramsteine.


Po hodnotení ruskej ofenzívy a obrany Ukrajiny sa ministri zamerali na pomoc Ukrajine, a to nielen v blízkej dobe, ale tiež v strednodobom a dlhodobom horizonte. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Objem a obsah pomoci


Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) hovoril o objeme a obsahu slovenskej vojenskej a humanitárnej pomoci.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Sme naďalej odhodlaní podporovať Ukrajinu v jej hrdinskom boji - obrane proti Rusku. Naša pomoc vždy reflektovala požiadavky Ukrajiny a samozrejme aj naše vlastné kapacity tak, aby sme neohrozili obranyschopnosť SR a Aliancie,“ povedal Naď.

Ocenil spoluprácu


Šéf slovenského rezortu obrany spomenul v rámci dlhodobého horizontu spolupráce možnosti poskytnutia ďalšej techniky sovietskeho typu v prípade zabezpečenia zodpovedajúcej náhrady tak, aby prípadné dodávky nemali negatívny vplyv na obranu Slovenska a NATO.

Zároveň ocenil spoluprácu pri realizácii dodania pomoci na Ukrajinu a zdôraznil dôležitosť informačnej a operačnej bezpečnosti týchto aktivít.

Takzvaná Kontaktná skupina pre podporu Ukrajiny vznikla 26. apríla 2022 v rámci prvého stretnutia viac ako 40 štátov k tejto téme, ktoré sa uskutočnilo z iniciatívy USA na leteckej základni Ramstein v Nemecku. Zámerom skupiny sú pravidelné rokovania na mesačnej báze.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministri obrany vybraných krajín sa na online stretnutí zhodli na ochote pomôcť Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Lukašenko: Poľsko si chce privlastniť západnú časť Ukrajiny. Kyjev bude ešte prosiť, aby sme im s Ruskom pomohli (23. 5. 2022)
 V Kyjeve odsúdili prvého ruského vojaka, Šišimarin dostal za zabitie dôchodcu doživotie (23. 5. 2022)
 Zelenskyj vyzval na maximálne sankcie voči Rusku, z krajiny musia odísť zahraničné firmy (23. 5. 2022)
 Ukrajina má nový zákon, umožní konfiškovať majetok podporovateľov vojny (23. 5. 2022)
 Vo štvrtok bude pokračovať proces v kauze prípravy vraždy podnikateľky Volzovej (22. 5. 2022)
 Ukrajina vstúpi do EÚ najskôr o 15 rokov. Ak niekto tvrdí niečo iné, podľa francúzskeho ministra klame a zavádza (22. 5. 2022)
 Ak nedôjde k odblokovaniu ukrajinských prístavov, mnohé krajiny budú čeliť potravinovej kríze, varuje Zelenskyj (22. 5. 2022)
 Hlavný vyjednávač Kyjeva odmietol prímerie aj akékoľvek ústupky Rusku (22. 5. 2022)
 Rusom sme „zlomili chrbtovú kosť“, pretože nás podcenili. Mier dosiahneme iba diplomatickou cestou, tvrdí Zelenskyj (video) (21. 5. 2022)
 Rusi odpratali trosky z bombardovaného divadla v Mariupoli. Svet sa tak už nikdy nedozvie, koľko ľudí tam zabili (21. 5. 2022)nasledujúci článok >>
Ruský diplomat pri OSN sa vzdal funkcie, inváziu na Ukrajinu považuje za zločin aj proti ľudu Ruska
<< predchádzajúci článok
Kolagén reálne pomáha: Pravda alebo mýtus?