Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. mája 2022

Rusi odpratali trosky z bombardovaného divadla v Mariupoli. Svet sa tak už nikdy nedozvie, koľko ľudí tam zabiliRuské jednotky dokončili odpratávanie trosiek zničeného mariupoľského divadla a zatajili tak skutočný počet obetí. Na Telegrame to uviedol poradca mariupoľského starostu Petro Andriuščenko. „Teraz sa ...Zdieľať
mariupol divadlo 676x451 21.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské jednotky dokončili odpratávanie trosiek zničeného mariupoľského divadla a zatajili tak skutočný počet obetí. Na Telegrame to uviedol poradca mariupoľského starostu Petro Andriuščenko. „Teraz sa už nikdy nedozvieme, koľko civilistov tam bolo skutočne zabitých,“ povedal.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktMariupoľ sa stal symbolom devastácie spôsobenej ruskými silami a odporu Ukrajiny. Pri útoku na divadlo zo 16. marca zahynulo podľa vyšetrovania agentúry AP približne 600 ľudí, no mnohí preživší uvádzajú ešte vyšší počet mŕtvych.

Podľa viacerých zahraničných pozorovateľov bol útok na divadlo cielený, čo by znamenalo, že to bol vojnový zločin. Pred budovou bolo navyše v ruštine napísané slovo „deti“.
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi odpratali trosky z bombardovaného divadla v Mariupoli. Svet sa tak už nikdy nedozvie, koľko ľudí tam zabili © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi (20. 5. 2022)
 Ukrajinskí obrancovia v Azovstali dostali rozkaz ukončiť obranu mesta, Rusi pokračujú s blokádou (20. 5. 2022)
 Ukrajinská armáda je jedna z najsilnejších na svete. Ruský politik sa vôbec nečuduje, že „špeciálna operácia“ nenapreduje podľa plánov (20. 5. 2022)
 Rusi podľa Zelenského zintenzívnili útoky na Donbase. Je to tam peklo a zahynulo už veľa ľudí, povedal (20. 5. 2022)
 Bojaschopnosť Ukrajiny všetkých prekvapila, Kyjev má šancu naspäť získať Krym a separatistami obsadený Donbas (19. 5. 2022)
 Putin mal odvolať vysokopostavených veliteľov, vyčítal im neobsadenie Charkova aj potopenie krížnika (19. 5. 2022)
 Násilie ruských vojakov v Mariupole znepokojuje aj vlastných, podľa informácií USA ľudí bijú a popravujú (19. 5. 2022)
 Zelenskyj: Ruské tvrdenia o nasadení laserov svedčia o krachu invázie (19. 5. 2022)
 Členov americkej snemovne znepokojujú dezinformácie na Slovensku, Zuckerbergovi poslali list (18. 5. 2022)
 Rusi chcú zničiť ukrajinskú obranu v Luhanskej oblasti za každú cenu, rozmiestňujú vrtuľníky (18. 5. 2022)nasledujúci článok >>
Hlas a Smer vzdali snahy o vyhlásenie referenda za predčasné voľby. Strany veria, že koalícia sa rozpadne aj sama
<< predchádzajúci článok
Tragédia v Trenčíne: Muž spanikáril a počas požiaru v bytovom dome vyskočil zo siedmeho poschodia