24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2011

06. mája 2011

MS 2011: Česko - Slovensko 3:2

Slovenská hokejová reprezentácia hraje v bratislavskej Orange aréne na svetovom šampionáte úvodný zápas osemfinálovej E-skupiny proti tradičnému rivalovi Česku.

Slovenská hokejová reprezentáciaSlováci vstupujú do osemfinálovej časti bez bodu a piatkové stretnutie je pre ich účasť vo štvrťfinále existenčné. Slováci nastúpili už aj s útočníkom Martinom Cibákom. Pred zápasom proti Česku tréneri opäť trochu premiešali zloženie útočných formácií. Demitra trénoval s Gáboríkom a Zedníkom, Handzuš s krídlami Mariánom Hossom a Bartečkom, Stümpel so Šatanom a Nagyom. Obranné dvojice zostali bez zmien. „Zmeny v útokoch nenastali preto, že niekto hral zle. Vyžiadala si to situácia a naše taktické zámery, ktoré chceme v súboji proti Česku realizovať. Už je načase, aby sa na našu stranu priklonilo aj šťastie, pretože šancí sme si vytvorili dosť, ale chýbalo nám práve šťastie pri zakončení,“ doplnil tréner Hanlon.

Viac:

Česko - Slovensko - ohlasy

I. tretina
1. min - Začal sa zápas Česko - Nemecko
3. min - Zápas zatiaľ vyrovnaný, žiadna výrazná akcia
4. min - Hadzuš prihrával Višňovskému, no puk mu veľmi dobre nesadol. Naši v útočnom pásme
5. min - Šatan vo veľmi dobrej príležitosti, nepremenil
6. min - Česi zakladajú útok, ale slovenská obrana je zatiaľ výborná
7. min - Český hráč Frolík v gólovej príležitosti, Halák s menšími problémami strelu zvládol
8. min - Marián Hossa bol v príležitosti, puk sa k nemu ale nedostal, aby dokázal zakončiť
10. min - Slováci hrajú veľmi dobre, Zedníkova šanca v 10. minúte nebola premenená. Česi zle striedali, hráme presilovku piati na štyroch
13. min - Slováci sa dostali do šance, Gáborik prihrával Demitrovi, opäť bez gólu
14. min - Slováci aj Česi hrajú opatrne, čakajú na príležitosť. Český hráč Havlát pred našou bránkou v tutovke, Halák nás podržal
 16. min - Za hrubosť odchádza na trestnú lavicu Nagy, rozhodnutie rozhodcu bolo diskutabilné. Hráme v oslabení
17. min - Havlát a Eliáš nám robia problémy pri bránení. Inkasujeme prvý gól zápasu. Postaral sa o to Židlický

19. min - Slováci bojujú, nestrácame nádej. Nagy sa postaral o presilovku, vyprovokoval Rolínka a ten ide na trestnú lavicu za držanie. Hráme presilovku piati na štyroch
20. min - Koniec prvej tretiny

II. tretina
21. min - Začala sa druhá tretina. Hráme presilovku. Gáborik vyskúšal pozornosť českého brankára Pavelca
22. min - Jágr vo veľkej príležitosti pred našou bránkou, gól nepadol
22. min - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL - Laco Nagy skúsil a vyšlo to konečne! Je vyrovnané
25. min - Jurčina sa pokúsil o strelu, puk sa odrazil od brániaceho Čecha
27. min - Česi vyhrávajú na vhadzovaní 18:13. Červenka vo veľkej príležitosti, gól našťastie nepadol.
28. min - Halák je dnes vo forme, odráža veľa nebezpečných striel
30. min - po rýchlom "breajku" Nagy prihrával na Šatana, no ten netrafil
31. min - Handzuš dôrazný v našej obrane
32. min - Česi nás tlačia, nevieme puk dostať von
33.min - Radivojevič zahral tvrdo a budeme hrať v oslabení
34.min - Plekanec po strele Jágra v našom bránkovisku, strčil do Haláka
35. min - Už máme päť hráčom na ľadovej ploche, ubránili sme sa
36. min - Parádna strela Višňovského, gól nepadol, tlačíme Čechov, ešte Gáboriková strela, český brankár Pavelec všetko chytá
38. min - Puk na bránkovej čiare vedľa Haláka, tentokrát sme mali veľké šťastie
40. min - Koniec druhej tretiny

III. tretina
41. min - Začala sa tretia tretina
42. min - Havlát z nemožného uhla aj vďaka veľkému šťastiu dáva gól. Prehrávame s Českom 1:2
44. min - Česi v našom útočnom pásme, zatlačili na našu obranu a Eliáš strieľa gól. Prehrávame už o dva góly
46. min - Česi pred našou bránkou, tlačia na našich hráčov. V tretej tretine sa nám vôbec nedarí

50. min - Prebieha 50. minúta, do úniku sa dostával Nagy, ale bol faulovaný.
Na trestnú lavicu odchádza Plekanec za sekanie.

51. min - Na ľade sa objavila aj krv, prácu má čistiaca čata. Vylučovať sa však zrejme nebude. Na slovenskej striedačke ošetrujú nos nášmu doposiaľ jedinému strelcovi.
55. min - Slováci v tretej tretine zatiaľ strelili len 4 strely na Pavelecovú bránku. Dochádzajú nám sily
58. minúta - Tak sme sa predsa dočkali, po nenapádnej akcii a dôraze znižuje Tomáš Surový.
58. minúta - Hráme so šiestimi hráčmi v poli. Vhadzovanie v útočnom pásme. Oddychový čas Slovensko. Na ľad pôjde to najhviezdnejšie, čo máme k dispozícii.
59. minúta - Handzuš, Hossa, Šatan, Demitra, Gáborík, Višňovský - 6 Slovákov na posledných pár sekúnd. Malá úprava času, do konca tretej tretiny ešte 12,8 sekundy.
60. minúta - Koniec, prehrávame tretí zápas za sebou a sen o štvrťfinále sa opäť vzdialil.

"Slováci na odpis" - ohlasy médií

Česko:
Pavelec - K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Čáslava, Krajíček - Jágr, Plekanec, Červenka - M. Michálek, Eliáš, Havlát - Voráček, Rolinek, Marek - Frolík, Novotný, Průcha - Hubáček
Slovensko: Halák - Jurčina, Baranka, Podhradský, Štrbák, Ivan Majeský, Ľ. Višňovský - Marián Hossa, Handzuš, Bartečko - Surový, Marcel Hossa, Radivojevič - Šatan, Stümpel, Nagy - Gáborík, Demitra, Zedník

MS: Hanlon: „Nevzdávame sa pred finišom“
Glen Hanlon (tréner slovenskej hokejovej reprezentácie): „Nič sa ešte nekončí a nevzdávame sa pred finišom. Táto prehra je tvrdá rana pre naše plány, ale musíme sa pozbierať a v sobotu je nový deň.“

Slovenskí hokejisti v piatok natiahli svoju sériu prehier o jeden gól na 75. majstrovstvách sveta v Bratislave na tri duely, keď vo svojom úvodnom vystúpení v osemfinálovej E-skupine podľahli Čechom 2:3. Z pohľadu postupových šancí domáceho tímu musia zverenci Glena Hanlona bezpodmienečne zdolať Fínov a Dánov a dúfať v pomoc súperov. Kanadský kormidelník SR ale odmieta predčasne kapitulovať. „Možno to tak nevyzerá, ale v kabíne máme silné charaktery a množstvo skúseností, na to by sa nemalo zabúdať. Nič sa ešte nekončí a nevzdávame sa pred finišom. Táto prehra je tvrdá rana pre naše plány, ale musíme sa pozbierať a v sobotu je nový deň,“ povedal Hanlon.

Tím okolo kapitána Pavla Demitru čaká v sobotu večer meranie síl s Fínskom a tento duel je zo slovenského pohľadu bez váhania možné označiť za existenčný. „Ak budeme hrať proti Fínom tak, ako s Čechmi v prvej a väčšine druhej tretiny, malo by to byť dobré. V prostrednej časti hry sme počas 8 - 9 minút stratili trpezlivosť, dostali sme sa do problémov a súper má tri silné lajny, ktoré to dokážu využiť. Doplatili sme na vlastné chyby. Ak by sme mali Zdena Cháru, hral by proti Jágrovi, ale takto sme museli obetovať Mariána Hossu, na Havlátovu formáciu mal hrať Surový, chceli sme uvoľniť Demitrov útok. Určite sme chceli viac ako 22 striel. Ťažko sa mi po troch prehrách hovorí, že som spokojný, ale prístup a nasadenie hráčov ma teší,“ vyhlási skúsený kormidelník.

Glen Hanlon na záver načrtol imperatív sobotňajšieho úspechu a individuálnu cestu k nemu, ktorá by mala spočívať predovšetkým v upokojení psychiky: „Nechcem odhadovať šance, nie som gambler, môžem povedať iba toľko, že musíme vyhrať. Ako sa k tomu postavia hráči, je ich vec, môžu sa celú noc ľutovať alebo hnevať. Ak im to pomôže, budem len rád.“

HOKEJ-MS: Slováci inkasovali aj štvrtýkrát ako prví - zaujímavosti
Zaujímavosti po stretnutí hokejového svetového šampionátu 2011 medzi Českom a Slovenskom (3:2)

- Slovensko prehralo s ČR už 34. stretnutie z 51, ktoré oba tímy proti sebe odohrali.

- Na MS sa mužstvá stretli dvanástykrát, Česi dosiahli deviatu výhru. Slovensko naposledy na svetovom šampionáte zdolalo ČR v Moskve 2007.

- Slovensko aj vo štvrtom zápase na svetovom šampionáte 2011 inkasovalo ako prvé.

- Pavol Demitra nastúpil na svoj 75. zápas v drese národného tímu SR, Martin Štrbák ako najčastejšie reprezentujúci Slovák už 160.

- Prvýkrát sa na šampionáte predstavil Martin Cibák, na tribúne okrem brankára Petra Hamerlíka ostal aj útočník Štefan Ružička.

- Ladislav Nagy strelil 22. gól v slovenskej reprezentácii, tretí na MS 2011 a celkovo jedenásty na šampionátoch v kariére.

- Tomáš Surový dosiahol jedenásty gól v slovenskej reprezentácii a štvrtý na MS v kariére.

- Slovensko má už len teoretickú šancu na postup do štvrťfinále.

HOKEJ-MS: V E-skupine už traja istí štvrťfinalisti
Česko, Nemecko a Rusko do štvrťfinále MS v hokeji

Hokejový svetový šampionát na Slovensku už pozná mená prvých troch štvrťfinalistov. V piatok si definitívne postup medzi elitnú osmičku vybojovali z E-skupiny Česko, Nemecko a aj Rusko. Česi zdolali Slovensko 3:2 a ako jediný tím na turnaji ešte nestratili ani bod. Nemecku zahrala do kariet prehra slovenského výberu, po ktorej už nemôžu prísť o vyraďovaciu fázu šampionátu. Rovnako sú už vo štvrťfinále Rusi, ktorých tímy na posledných dvoch miestach tabuľky E-skupiny Slovensko a Dánsko už nemôžu ohroziť.

V druhej F-skupine mieria do štvrťfinále Kanada a Švédsko, oba tímy majú po 7 bodov a k postupu im chýba ešte získať v ostávajúcich dvoch zápasoch aspoň jeden bod.