Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. marca 2024

Obranná dohoda s USA nebude podľa Kaliňáka zrušená, Naď vyzval Ficovu vládu k ospravedlneniu sa za strašenie SlovákovBývalý minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) vyzýva vládu k verejnému ospravedlneniu sa za strašenie a klamanie ...Zdieľať
fc8a0946 676x451 1.3.2024 (SITA.sk) - Bývalý minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) vyzýva vládu k verejnému ospravedlneniu sa za strašenie a klamanie Slovákov.


Dôvodom je, že súčasný minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) potvrdil, že obranná dohoda s USA (DCA), ktorá bola za Slovensko podpísaná ešte Naďom, nebude zrušená. Ako povedal Naď, antikampaň proti tejto zmluve sprevádzali klamstvá, burcovanie a strašenie Slovenska.

Zmluva je dôležitá pre bezpečnosť


„Celé Slovensko bolo tyranizované, strašené a klamané. Podľa Smeru vtedy "vlastizradcovská" zmluva, už dnes nie je vlastizradcovská," vyhlásil predseda Demokratov a podotkol, že zmluvu majú uzatvorenú mnohé krajiny. Zmluva je podľa Naďa mimoriadne dôležitá pre bezpečnosť a obranu Slovenska.

„Podľa Kaliňáka sú Američania féroví a neporušujú žiadne z ustanovení zmluvy. Ficovi, ale aj Hlasu a extrémistom zmluva poslúžila, štandardne, ako nástroj propagandy a strachu voči ľuďom, ktorých klamali a zastrašovali nezmyslami. Je to úbohé a zároveň to potvrdzuje, že vláda Eduarda Hegera konala správne," uviedol Naď.

Zároveň dodal, že z tohto dôvodu žiada Roberta Fica, Petra Pellegriniho, Roberta Kaliňáka, Juraja Blanára, Petra Kmeca či Ľuboša Blahu, aby sa „pozreli verejnosti do očí a poprosili o odpustenie“.

Urobili im zo života peklo


Naď dodal, že koalícia a jej stúpenci organizovali protesty nielen pred parlamentom, ale aj pred jeho domom, a celú krajinu oblepili hanlivými billboardami poslancov, ktorí hlasovali za túto zmluvu.

„Dnešná vláda nám opozičným politikom a občanom Slovenska urobila pre dohodu zo života peklo. Poviem za seba - vyhrážky smrťou a ublížením rodinným príslušníkom, nábojnice v schránke, neustále ataky zo strany oklamanej verejnosti. Pýtam sa kvôli čomu som toto ja a moja rodina museli trpieť? No, kvôli neškodnej, štandardnej a pre našu bezpečnosť prospešnej zmluve,“ zdôraznil Naď s tým, že dúfa, že sa oklamaným voličom otvorili oči.


Zdroj: SITA.sk - Obranná dohoda s USA nebude podľa Kaliňáka zrušená, Naď vyzval Ficovu vládu k ospravedlneniu sa za strašenie Slovákov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulík povedie kandidátku SaS do eurovolieb, program bude oveľa rozsiahlejší ako v minulosti (video)
<< predchádzajúci článok
Americkí senátori zamietli zablokovať predaj stíhačiek F-16 Turecku a to aj napriek výhradám voči správaniu tohto člena NATO