Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. mája 2024

Obvinenie v kauze únosu Vietnamca malo závažné formálne aj procesné chybyPo preskúmaní uznesenia o vznesení obvinenia ôsmim Vietnamcom v kauze únosu ich krajana a spisového materiálu dozorujúci prokurátor Krajskej prokuratúry ...Zdieľať
gettyimages 1406402259 scaled e1693919410212 676x464 30.5.2024 (SITA.sk) - Po preskúmaní uznesenia o vznesení obvinenia ôsmim Vietnamcom v kauze únosu ich krajana a spisového materiálu dozorujúci prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava zistil závažné formálne a procesné chyby v postupe vyšetrovateľa Policajného zboru.


Uvádza sa to v stanovisku, ktoré poskytla hovorkyňa krajskej prokuratúry Gabriela Kováčová. Prokurátor podľa nej v tejto súvislosti zrušil predmetné uznesenie vyšetrovateľa z dôvodu jeho nezákonnosti a neopodstatnenosti.

Vedené konanie pre ten istý skutok


„Súčasne prikázal, aby vo veci konal vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby z dôvodu, že na tejto súčasti už je vedené konanie pre ten istý skutok," uviedla hovorkyňa.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol ešte v marci obvinenie ôsmim osobám, konkrétne občanom Vietnamskej socialistickej republiky v súvislosti s únosom ich krajana z Berlína do Vietnamu.

Únos z Nemecka do Vietnamu


Vietnamského podnikateľa Trinh Xuan Thanha podľa informácií nemeckých médií v lete 2017 pravdepodobne uniesli z Nemecka do Vietnamu. V Nemecku žiadal o politický azyl, pričom v domovskej krajine čelil obvineniam z korupcie.

Denník Frankfurter Allgemeine Zeitung napísal, že auto s únoscami podľa GPS súradníc parkovalo pri vládnom hoteli Bôrik v Bratislave. Tam sa v tom čase nachádzala vietnamské delegácia, ktorá rokovala s vtedajším ministrom vnútra Robertom Kalińákom. Ten im tiež zapožičal vládny špeciál na let z Bratislavy do Moskvy.


Zdroj: SITA.sk - Obvinenie v kauze únosu Vietnamca malo závažné formálne aj procesné chyby © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zastupiteľstvo odobrilo pozmeňujúci návrh mesta, Košice majú schválený rozpočet
<< predchádzajúci článok
Ukrajinský súd znárodnil rybársku loď ruského oligarchu Verchovského za približne 23 miliónov eur