Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. februára 2024

Od mája budú môcť zamestnávatelia získať na zamestnávanie mladých ľudí hneď po škole príspevok



Od mája by sme mali mať na Slovensku nový projekt na podporu zamestnávania mladých ľudí, s názvom „Právo na prvé zamestnanie“. „Našou snahou je, aby mladí ľudia neodchádzali zo Slovenska, ...



Zdieľať
gettyimages 1331662739 676x451 29.2.2024 (SITA.sk) - Od mája by sme mali mať na Slovensku nový projekt na podporu zamestnávania mladých ľudí, s názvom „Právo na prvé zamestnanie“.


„Našou snahou je, aby mladí ľudia neodchádzali zo Slovenska, zostávali tu a aj sa vracali. Pripravujeme preto program na podporu zamestnávania mladých ľudí, ktorý bude zahŕňať príspevok pre zamestnávateľov. Bude sa týkať mladých ľudí okamžite po vysokej alebo strednej škole,“ uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš po rokovaní vlády v Košiciach. Podľa jeho slov to bude veľmi zaujímavý príspevok. Zamestnávatelia by mali mať k dispozícii tento príspevok už v máji tohto roka.

Celkovo osem rôznych aktivít


Šéf rezortu práce zdôraznil, že chcú zatraktívniť pracovné prostredie na Slovensku a k tomu dopomôže aj obrovský projekt zamestnanosti hlavne pre znevýhodnené skupiny obyvateľstva, ktorý bude financovaný z Európskeho sociálneho fondu v objeme viac 300 mil. eur. V rámci neho bude predstavených osem rôznych aktivít pre dlhodobo nezamestnaných, nízkokvalifikovaných uchádzačov či zdravotne postihnutých.

„Títo nezamestnaní budú síce stále uchádzači o zamestnanie, ale v rámci tohto programu už budú pôsobiť v novom zamestnaní,“ vysvetlil minister. Táto skúsenosť mu má poskytnúť také zručnosti, aby v zamestnaní ostal.

Viac ľudí v technických univerzitách


Ministerka hospodárstva Denisa Saková vidí ďalšiu príležitosť pre úpravu pracovného trhu na Slovensku zmenou výrobných technológií a výrobných procesov, ktoré nastávajú v automobilkách pri prechádzaní z výroby áut so spaľovacími motormi na elektromobilitu.

„Prináša to väčšiu automatizáciu a elektronizáciu celého výrobného procesu. S výrobou, ktorá je oveľa technologickejšia a inovatívnejšia, budeme čeliť aj vyšším nárokom na vysokoškolákov aj stredoškolákov s technickým vzdelaním. Bude väčší dopyt po technikoch, ľudí s IT vzdelaním, strojárov,“ dodala. Podľa jej slov diskutujú aj s ministerstvom školstva o tom, aby sa navýšil počet ľudí v technických univerzitách navýšil, ktorých je momentálne nedostatok.


Zdroj: SITA.sk - Od mája budú môcť zamestnávatelia získať na zamestnávanie mladých ľudí hneď po škole príspevok © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Estónska premiérka podporila Macrona, západní lídri by nemali vylúčiť vyslanie vojakov na Ukrajinu
<< predchádzajúci článok
Najskôr poslali intímne fotografie, potom ich vydierali. Polícia zadržala podvodníkov vydávajúcich sa za ženu