Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

05. septembra 2020

Po filme Meky vydáva Miro Žbirka 3CD The Best of a knihu SongbookMiro Žbirka pokračuje v rekapitulácii svojho viac než štyridsaťročného úspešného pôsobenia na hudobnej scéne.Zdieľať
Žbirka

THE BEST OF MIRO ŽBIRKA je výber najväčších hitov, ktorý prináša celkom 68 skladieb na troch CD v luxusnom obale. Poriadna dávka hitov a dôležitých skladieb z tvorby československej hudobnej legendy mapuje všetky doteraz vydané albumy a aktuálnu novinku.


Výber skladieb nebol náhodný a dramaturgicky ho zostavil sám Miro Žbirka. V booklete nechýbajú odkazy na originálne albumy, na ktorých skladby pôvodne vyšli. Trojalbum uzatvára nová skladba Slovenská, ktorá sa sprevádza nový film Juraja Jakubiska Perinbaba a dva svety (premiéra 3.12. 2020). Všetky skladby z výberu THE BEST OF MIRO ŽBIRKA boli tento rok remastrované v londýnskom štúdiu Abbey Road, kde dostali súčasný zvuk, ktorý sľubuje ešte intenzívnejší poslucháčsky zážitok.

Výberový album je zároveň aj soundtrackom k filmovej biografii Meky, ktorá po júlovom vstupe do slovenských kín zaznamenala veľmi priaznivé ohlasy divákov aj recenzentov. Kniha MIRO ŽBIRKA - Songbook mapuje kariéru Mira Žbirku prostredníctvom 180 textov jeho piesní s akordovými značkami. Texty sú chronologicky usporiadané na 224 stranách, vždy podľa albumu, z ktorého pochádzajú - od Balady o poľných vtákoch, až po novinku Slovenská z filmu Perinbaba a dva svety. Každý album má v knihe svoj autentický príbeh svojho vzniku, ktorý podľa Mekyho rozprávania napísal renomovaný český hudbobný publicista Václav Hnátek.

 

Slávnostné uvedenie a autogramiáda novej knihy a výberového 3CD bude na Slovensku 18. septembra 2020 o 17.00 v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei Poštová. Do života ich uvedie autor mnohých textov skladieb Mira Žbirku Kamil Peteraj, ktorý práve v ten deň oslávi významné životné jubileum.

CINEMA ACOUSTIC TOUR 2020
Netradičné koncerty budú na Slovensku v historických kinách (2.10.2020 – Prešov, kino Scala, 4.10.2020 – Martin, kino Moskva, 6.10.2020 Bratislava, Ateliér Babylon). Diváci na nich uvidia nový dokument Meky a po ňom zažijú akustický koncert. Obmedzená kapacita kinosály zaručuje jedinečnú možnosť vidieť a zažiť Mira Žbirku na plátne a naživo celkom zblízka.

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Paul McCartney požičal Mirovi Žbirkovi muzikantov (11. 1. 2018)
 OBJEKTÍVOM: Miro Žbirka priniesol do Bratislavy pravú vianočnú náladu (14. 12. 2017)
 Miro Žbirka bude pokračovať v akustickom turné (25. 2. 2010)
 Meky Žbirka bude v lete nahrávať nový album Empatia (5. 7. 2009)
 Žbirkovi sa pomaly vracia hlas, Balada o poľných vtákoch boduje v rebríčku IFPI (25. 2. 2006)
 Spoločné turné zlatých slávikov Žbirku a Smatanovej odštartuje o dva týždne (8. 2. 2006)
 Peteraj sa bude na Mekyho turné snažiť presvedčiť aj Mariku Gombitovú (8. 2. 2006)
 Podľa speváčky Z. Smatanovej si Miro Žbirka zaslúži veľké veci (8. 2. 2006)
 Zlozvyky známych (3. 12. 2005)nasledujúci článok >>
Na prežitie kreatívneho priemyslu je potrebná ďalšia finančná pomoc, hovorí Norbert Molnár
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Marek Ztracený predstavuje nový videoklip s Karlom Rodenom

Po filme Meky vydáva Miro Žbirka 3CD The Best of a knihu Songbook - diskusné fórum čitateľov