Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. februára 2006

Spoločné turné zlatých slávikov Žbirku a Smatanovej odštartuje o dva týždnePri príležitosti štvrťstoročia svojej speváckej kariéry vyráža 24. februára slovenský Paul McCartney Meky Žbirka na koncertné megaturné po dvanástich slovenských mestách.Zdieľať
  Na pódiách športových hál však nebude vystupovať sám. Prizval si k sebe totiž speváčku Zuzana Smatanovú, a tak si fanúšikovia budú môcť na jednom pódiu vychutnať hneď dvoch zlatých slávikov slovenskej hudobnej scény. Spoločné účinkovanie Mira Žbirku a Zuzany Smatanovej tak spája hudobnú legendu s talentom reprezentujúcim mladú generáciu.

      "Som polichotený, že si budem môcť zahrať s mladými muzikantmi. Je to pre mňa inšpirácia, ako ísť ďalej. Pred 25 rokmi sme hrali pre našu generáciu a je krásne, že na turné sa stretne aj generácia, ktorá vyrastala na Beatles, aj tá dnešná, ktorá počúva povedzme Coldplay," povedal dnes pred novinármi Žbirka, ktorému sa vraj na začiatku kariéry ani nesnívalo, že by to raz mohol dotiahnuť až k turné v roku 2006. "Keď hráte pesničky, ktoré ste zložili tak dávno a ľudia ich spievajú s vami aj dnes, po takmer štvrťstoročí, je to dokonalá satisfakcia," vraví Meky, ktorému podľa vlastných slov Zuzana padla do oka ako speváčka už pred pár rokmi.
      Tá vraj dala bez váhania prednosť pred sólovým turné plánovaným na máj spoločnému turné so Žbirkom. "Ako malá som si spievala Mekyho skladby a je pre mňa poctou, že s ním môžem stráviť na pódiu celé turné. Bola to pre mňa výzva a pravdaže som ju veľmi rada prijala," hovorí Smatanová a ako dodáva, "ani vo sne by mi nenapadlo, že raz budem na turné sprevádzať takú legendu, akou je Meky".
       Meky ani Zuzana nezaháľali a aby koncert nabral na jedinečnosti, rozhodli si na pódiá prizvať aj hostí. Na jednotlivých koncertoch ich budú sprevádzať aj hudobníci Janko Lehotský, Ivan Tásler, Kuly, či český hudobník David Koller. Megaturné vyvrcholí 15. marca bratislavským koncertom pred takmer päťtisícovým hľadiskom v Sibamac Aréne NTC.

(TASR)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Zlozvyky známych (3. 12. 2005)nasledujúci článok >>
Michael Jackson sa zúčastní na projekte zhudobnenia modlitieb Jána Pavla II.
<< predchádzajúci článok
Courtney Love opäť skladá piesne