Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. februára 2006

Podľa speváčky Z. Smatanovej si Miro Žbirka zaslúži veľké veciPre speváčku Zuzanu Smatanovú je spoločné turné The Best Of Tour 2006 s Miroslavom Žbirkom veľkou výzvou, ktorú rada prijala. Podľa jej slov počúvala Mekyho hudbu už od malička a nikdy by jej ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. februára (WN/SITA) - Pre speváčku Zuzanu Smatanovú je spoločné turné The Best Of Tour 2006 s Miroslavom Žbirkom veľkou výzvou, ktorú rada prijala. Podľa jej slov počúvala Mekyho hudbu už od malička a nikdy by jej vraj nenapadlo, že s ním raz bude koncertovať. Po tom, čo sa stretla so spevákom na viacerých festivaloch, sa spriatelili, teraz si dokonca tykajú. Zlatej Slávici sa páči, že pripravované turné, ktoré prebehne od 24. februára do 15. marca, bude vo veľkom štýle. Hrať sa bude na dvojúrovňovej scéne, prídu mnohí hostia, z koncertu vznikne zvukový aj obrazový záznam a na jednotlivé vystúpenia si Žbirka objednal aparatúru špeciálne z Anglicka, ktorú bude pred každým koncertom nastavovať Angličan. "Myslím si, že Miro tým, že je na scéne 25 rokov, si zaslúži takéto veľké veci, aké sa chystajú, je to naozaj oprávnené," povedala pre agentúru SITA Smatanová.

Speváčka poteší na turné svojich fanúšikov piesňami aj zo starého, ale predovšetkým nového albumu Svet mi stúpil na nohu. Odznejú tiež duetá Pár dní s Kulym a Úsmev a čaj s Ivanom Táslerom. Na poslednom dvanástom koncerte v Bratislave sa môžu prítomní tešiť na remake hitu Balada o poľných vtákoch, pod ktorý sa podpísali Zuzana Smatanová, Katka Knechtová, Katka Koščová, Kuly, Martin Máček, Miko Hladký a Andy Ďurica. Zuzana si na jeho nahrávanie spomína ako na stretnutie kamarátov. "Bolo to zvláštne, lebo Miro má taký svoj osobitý register a pre chalanov ako, napríklad Kuly a Miko Hladký bolo ťažké spievať výšky, pre nás baby bolo zase ťažšie spievať nižšie tóny," uviedla speváčka, ktorá si zároveň myslí, že nahrávanie zvládli všetci výborne.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Spoločné turné zlatých slávikov Žbirku a Smatanovej odštartuje o dva týždne (8. 2. 2006)
 Peteraj sa bude na Mekyho turné snažiť presvedčiť aj Mariku Gombitovú (8. 2. 2006)nasledujúci článok >>
7. ročník Trhu práce a stáží 2006 v Bratislave a Košiciach
<< predchádzajúci článok
Toshiba vyvinula nový vysokorýchlostný pamäťový čip FeRAM