Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

10. júla 2010

Pódiový manažér O2 stageu: Mám rešpekt nie strach


Tagy: Pohoda

U organizátorov a návštevníkov 14. ročníka letného festivalu Pohoda stále rezonujú udalosti z minulého roka, keď sa počas druhého dňa podujatia letiskom prehnala búrka ...Zdieľať
pohodaU organizátorov a návštevníkov 14. ročníka letného festivalu Pohoda stále rezonujú udalosti z minulého roka, keď sa počas druhého dňa podujatia letiskom prehnala búrka sprevádzaná silným vetrom. Otvorený O2 stage to nevydržal a zrútil sa počas koncertu na ľudí. Nešťastie si vyžiadalo dve obete a desiatky zranených. Pódiový manažér tohtoročného O2 stageu Smasho, ktorý je známy aj ako gitarista skupiny Lavagance, má voči tomuto priestoru rešpekt, no podľa vlastných slov strach nepociťuje. „Pri stavbe samotnej som nebol, prišiel som sem až keď bol stan postavený. Bavil som sa však s ľuďmi, ktorí ho stavali a ktorí naň dozerajú. Je tam veľký rešpekt kvôli tomu, čo sa stalo minulý rok, no strach nepociťujem. Netreba do toho ísť zo strachom,“ uviedol Smasho v rozhovore pre agentúru SITA. O2 stage tento rok postavila britská spoločnosť, ktorá od polovice 90. rokov stavia stany napríklad na svetoznámych festivaloch Roskilde, Glastonbury, T in the Park, V festival a zastrešovala aj MTV Europe Music Awards v talianskom Ríme. Z hľadiska bezpečnosti organizátori prijali aj opatrenie, na základe ktorého bude na festivale úplný zákaz crowd surfingu, teda plávania na rukách. „Tento rok je citeľný dôraz na bezpečnosť. Festival sa stáva napriek tomu, aký bol bezpečný, ešte bezpečnejším,“ povedal Smasho.


Vo veci minuloročného nešťastia sa aktuálne uskutočňujú dve konania. Jedno je trestné konanie, v ktorom polícia vzniesla obvinene proti majiteľovi stanu. Druhé je civilné konanie, v ktorom organizátori žalujú nemeckú spoločnosť Bossert Zelte. Organizátori si spoločne s návštevníkmi pripomenú nešťastie aj tým, že v sobotu od 15:00 do 16:00, teda v čase, keď došlo pred rokom k zrúteniu stanu, sa bude hrať iba na hlavnom pódiu. Vystúpenie Slovenského komorného orchestra Bohdana Warchalu bude venované práve obetiam tragédie. Ľudia si však obete pripomínajú už od štvrtkového začiatku podujatia. Na miesto, kde minulý rok stál O2 stage, kladú pod stožiare s motýlími krídlami zapálené sviečky. „Podľa toho, ako poznám šéfa festivalu Michala Kaščáka, si myslím, že sa tu zachová toto pietne miesto,“ dodal Smasho, ktorý počas piatkového programu nemal na O2 stagei žiadne problémy s umelcami, návštevníkmi či počasím.

SITA

Tagy: Pohoda
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Kaščák: Atmosféra 14. ročníka bola ešte silnejšia (11. 7. 2010)
 Festival Pohoda na hodinu stíchol (10. 7. 2010)
 Does It Offend You, Yeah? neuznáva videoklipy (10. 7. 2010)
 Dojatý Kaščák otvoril takmer vypredanú Pohodu (9. 7. 2010)
 Nočnú Pohodu spríjemnila legenda The Stranglers (9. 7. 2010)
 Na prípravu Pohody dozerajú inžinieri (7. 7. 2010)
 Bažant Pohoda 2010 štartuje už zajtra (7. 7. 2010)
 POHODA: Festival bude mať aj taxíky a svoj denník (4. 7. 2010)nasledujúci článok >>
Agentúra WME viac nechce zastupovať Gibsona
<< predchádzajúci článok
Festival Podhájska Fest prinesie rock aj hip-hop

Pódiový manažér O2 stageu: Mám rešpekt nie strach - diskusné fórum čitateľov