Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

09. júla 2010

Dojatý Kaščák otvoril takmer vypredanú PohoduS dojatím a veľkou námahou otváral 14. ročník Pohody jej zakladateľ a hlavný organizátor Michal Kaščák. Na hlavnom pódiu večer pred koncertom Štátnej filharmónie z Košíc ...Zdieľať
bez nazvuS dojatím a veľkou námahou otváral 14. ročník Pohody jej zakladateľ a hlavný organizátor Michal Kaščák. Na hlavnom pódiu večer pred koncertom Štátnej filharmónie z Košíc a Zboru svätej Cecílie privítal návštevníkov festivalu. Poďakoval sa im za podporu a silu. Na festivale sú podľa jeho slov najdôležitejší práve návštevníci, preto je mu ľúto, že vlaňajší ročník priniesol ľuďom smútok.


Najväčší a najznámejší slovenský hudobný festival, ktorý sa každoročne koná na trenčianskom letisku, postihla vlani tragédia. Pri páde stanu na jednom z pódií zahynuli dvaja návštevníci a Kaščák sa dlho rozhodoval, či bude v usporadúvaní festivalu pokračovať. Diváci sa mu za pokračovanie festivalu pri otvorení odvďačili búrlivým potleskom a skandovaním „Mišo, Mišo“. Kaščák len ťažko hľadal slová.

„Myslíme na to, čo sa stalo minulý rok... Chcem vám povedať, že ľudia sú pre nás najdôležitejší, preto je nám ľúto, že minulý rok festival priniesol mnohým ľuďom aj smútok,“ povedal Kaščák. Requiem od Wolfganga Amadea Mozarta venoval Nikolke Kapkovej a Martinovi Kašákovi, návštevníkom, ktorí sa už z festivalu nevrátili. „...aby sme si uvedomili, akí sme krehkí. Že život prináša aj smutné veci, ale napriek tomu chceme, aby bol festival veselý,“ dodal.

Na mieste, kde vlani na stovky ľudí padol stan, sú tento rok stožiare s vlajkami v tvare motýlích krídiel. Obete pripomínajú dve osadené sviece. Podľa polície za pád stanu môže jeho nemecký majiteľ. Organizátori tento rok oslovili britskú renomovanú spoločnosť, aby postavila veľkorozmerný O2 stage. Celkom je na letisku vyše 60 stanov. Kapacita festivalu je pre tento rok obmedzená na 30-tisíc ľudí, v predaji je posledných 700 lístkov.

Počas festivalu sa na desiatich scénach k slovu dostanú hudobníci, spisovatelia, divadelníci, novinári, ale tento rok napríklad aj baletky. Zabezpečená je kyvadlová doprava, zmluvné taxíky a počas podujatia bude v areáli zadarmo distribuovaný aj denník. Najväčšími menami tohtoročnej Pohody budú Leftfield, Scissor Sisters, The Stranglers, Klaxons, Ian Brown, Juliette Lewis, José Gonzáles, The XX, Does It Offend You, Yeah?, Max Romeo či Friendly Fires. Zo slovenských interpretov vystúpia Jana Kirschner, Puding pani Elvisovej, Bez ladu a skladu, Para, Chiki liki tu-a či Collegium Musicum.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Bažant Pohoda 2010 štartuje už zajtra (7. 7. 2010)
 Na prípravu Pohody dozerajú inžinieri (7. 7. 2010)
 POHODA: Festival bude mať aj taxíky a svoj denník (4. 7. 2010)
 Bažant Pohoda: Spomienka na ročník 2009 (1. 7. 2010)
 Mimoriadny rýchlik odvezie ľudí na POHODU (26. 6. 2010)
 Na Pohodu pôjdu dva špeciálne rýchliky z Košíc (24. 6. 2010)
 Bažant Pohoda 2010 : Partneri pre komfort (24. 6. 2010)
 Bezpečnostné opatrenia na Pohode sú prísne (24. 6. 2010)
 Bažant Pohoda 2010: Celý svet v malom (16. 6. 2010)
 Bažant Pohoda: Generácia XX a tí ďalší (10. 6. 2010)nasledujúci článok >>
Polícia preveruje obvinenia expriateľky Gibsona
<< predchádzajúci článok
Leto na Bojnickom zámku

Dojatý Kaščák otvoril takmer vypredanú Pohodu - diskusné fórum čitateľov