Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. septembra 2023

Polícia upozorňuje na zneužívanie umelej inteligencie, zachytila niekoľko dezinformačných videí súvisiacich s voľbamiPolicajný zbor upozorňuje na to, že spolu s blížiacimi sa parlamentnými voľbami sa objavilo viacero prípadov zneužívania umelej inteligencie. Vo verejnom priestore ...Zdieľať
gettyimages 1424201452 676x451 28.9.2023 (SITA.sk) - Policajný zbor upozorňuje na to, že spolu s blížiacimi sa parlamentnými voľbami sa objavilo viacero prípadov zneužívania umelej inteligencie. Vo verejnom priestore zachytil niekoľko dezinformačných a manipulatívnych videí a audio nahrávok, súvisiacich so sobotňajšími voľbami.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023


Obozretnosť v online priestore


Ide napríklad o účelovo zostrihané videá, zmanipulované audionahrávky, produkty zneužité technológiou deepfake a nepravdivé informácie. Polícia apeluje na občanov, aby boli v online priestore obozretní a nenechali sa zneužiť záujmovými skupinami, ktoré chcú prostredníctvom klamstiev dosiahnuť svoje vlastné ciele.

Stúpajúcu tendenciu výskytu zmanipulovaných videí a audionahrávok očakáva v piatok a v sobotu.

Tieto produkty budú šírené najmä anonymnými účtami a skupinami, falošnými nezávislými aktivistami, tzv. alternatívnymi médiami, konkrétnymi osobami, ktoré nie sú vysoko politicky exponované, no šírením týchto produktov budú sledovať svoje osobité ciele,“ uviedla polícia prostredníctvom sociálnej siete.

Terčom sa stala strana PS


Progresívne Slovensko vo štvrtok upozornilo na to, že na sociálnych sieťach sa šíri ďalšie deepfake video s údajným hlasom lídra hnutia Michala Šimečku. Zdôrazňuje, že ide o falošné video s hlasom od umelej inteligencie, ktoré vytvorili ich súperi v čase moratória.

Už v stredu sa Progresívne Slovensko ohradilo voči inému deepfake videu, na ktorom hlas podobný Šimečkovmu hovorí, že chcú zvýšiť ceny piva. Líder progresívcov na to reagoval, že ide o klamstvo a podvrh a ich hnutie sa nechystá zvyšovať ceny piva.


Zdroj: SITA.sk - Polícia upozorňuje na zneužívanie umelej inteligencie, zachytila niekoľko dezinformačných videí súvisiacich s voľbami © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Protikremeľská Légia sloboda Ruska vyhlásila, že opäť bojuje v Belgorodskej oblasti
<< predchádzajúci článok
Ukrajinské sily postupne získavajú pôdu pod nohami, tvrdí Stoltenberg a Rusko bojuje len za „imperiálny klam“