Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júla 2013

Polícia vyšetruje Toma Nicholsona za blog o tunelovaní VSSVyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry dnes telefonoval novinárovi Tomovi Nicholsonovi, aby čo najskôr prišiel na výsluch na políciu. Informuje o tom denník SME na svojej internetovej ...Zdieľať
nicholson tom BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry dnes telefonoval novinárovi Tomovi Nicholsonovi, aby čo najskôr prišiel na výsluch na políciu.


Informuje o tom denník SME na svojej internetovej stránke sme.sk.

Na výsluch má novinár ísť v pondelok. "Má ísť o vyzradenie štátneho tajomstva a povedal, že sa to týka mojich blogov," povedal pre SME Nicholson.

Nicholson zatiaľ nevie, kto naňho podal trestné oznámenie. Ministerstvo obrany na otázky SME, či to bol minister alebo nejaký jeho iný predstaviteľ, neodpovedalo. "Ministerstvo obrany rešpektuje vyhlásenie špeciálneho prokurátora, ktorý si vyhradil právo až do skončenia vyšetrovania poskytovať informácie médiám len prostredníctvom Úradu špeciálnej prokuratúry, aby sme nemarili priebeh vyšetrovania," napísalo Glváčovo tlačové oddelenie.

Vo svojom nedávnom blogu Nicholson informoval o konkrétnych prípadoch, ako Vojenská spravodajská služba tunelovala svoj majetok. Vychádzal z tajnej správy, ktorú dostali viacerí novinári. Nicholson zverejnil aj fotografiu budovy, o ktorú išlo. Chcel, aby si ľudia urobili vlastný názor, či takáto budova môže mať hodnotu, za ktorú ju služba neskôr predala, keď sa jej zbavovala, píše SME.

Polícia na otázky SME, prečo Nicholsona vyšetrujú, neodpovedala s odvolaním sa na zákaz špeciálneho prokurátora. "Vec Vojenského spravodajstva je v štádiu vyšetrovania a preto sa nebudeme podrobne vyjadrovať. Zároveň však pripomíname, že všetky osoby, ktoré sa oboznámili s obsahom tohto materiálu, sú povinné zachovávať mlčanlivosť tak, ako to ukladá zákon číslo 215/2004 Z.z o ochrane utajovaných skutočností," povedala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Paragraf 4 tohto zákona hovorí, že "utajovanou skutočnosťou nemôže byť informácia o trestnej činnosti verejných činiteľov", či "nehospodárnom, neefektívnom a neúčelnom nakladaní s verejnými prostriedkami". Príslušníci tajnej služby sú verejnými činiteľmi a v celom prípade je na základe správ, ktoré polícii a prokuratúre odovzdali médiá, začaté trestné stíhanie pre trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, píše SME. Polícia pred niekoľkými dňami päť hodín vypočúvala redaktorku Hospodárskych novín Martinu Tvardzíkovú Ruttkayovú.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V kauze tunelovania VSS začala polícia trestné stíhanie (26. 6. 2013)
 Policajti ma chceli zastrašiť, tvrdí novinárka (26. 6. 2013)
 Kauza VSS pripomína podľa Richarda Sulíka obdobie mečiarizmu (24. 6. 2013)
 Bývalého šéfa tajných Mikulca spolu s priateľkou obvinili (24. 6. 2013)
 Premiér Fico má prešetriť rozklad vojenského spravodajstva (21. 6. 2013)
 Slovensko má skrz kontrarozviedku bezpečnostný problém (17. 6. 2013)
 Kauza tunelovania VSS sa dostane na mimoriadnu schôdzu (17. 6. 2013)
 Kauza VSS podľa Fica poškodila dobré meno tajných služieb (16. 6. 2013)
 Tibenský chce, aby sa mu exdôstojníčka z VSS ospravedlnila (14. 6. 2013)
 Bývalej príslušníčke VSS Svrčekovej vynadali do handier (13. 6. 2013)nasledujúci článok >>
Skupina Webnoviny.sk aj v júni prekročila 600-tisíc unikátov
<< predchádzajúci článok
Policajná Octavia havarovala, nedal jej prednosť Chevrolet

Polícia vyšetruje Toma Nicholsona za blog o tunelovaní VSS - diskusné fórum čitateľov