Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. februára 2024

Pri paneláku v českom meste Horšovský Týn vybuchla podomácky vyrobená výbušnina, zranila jedného človekaJeden človek utrpel zranenie pri explózii v noci na utorok v českom meste Horšovský Týn v okrese Domažlice. Podľa polície explodoval podomácky vyrobený nástražný výbušný systém. Záchranári ...Zdieľať
policie 676x448 20.2.2024 (SITA.sk) - Jeden človek utrpel zranenie pri explózii v noci na utorok v českom meste Horšovský Týn v okrese Domažlice.


Podľa polície explodoval podomácky vyrobený nástražný výbušný systém. Záchranári previezli do nemocnice muža, ktorý utrpel pri výbuchu ľahké zranenia.

Policajti upresnili, že nástražný výbušný systém "bol umiestnený na voľnom priestranstve pri panelovom dome". Informuje o tom spravodajský portál TN.cz, ktorý cituje miestny web domazlicky.denik.cz.

Podľa webu jeden z obyvateľov panelového domu si pri vchodových dverách všimol krabicu. Keď ju odstrčil nohou, explodovala a do vzduchu z nej vyleteli klince a ďalšie kovové predmety.

Nálož pritom vybuchla len niekoľko desiatok metrov od miestnej materskej školy. Záhradu školy aj jej okolie polícia tiež prehľadala.


Zdroj: SITA.sk - Pri paneláku v českom meste Horšovský Týn vybuchla podomácky vyrobená výbušnina, zranila jedného človeka © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Drvivá väčšina malých detí v Pásme Gazy sa ocitla v potravinovej chudobe, čelia aj infekčným chorobám
<< predchádzajúci článok
Ďalšia rana pre Ukrajincov? Rusi tvrdia, že dobyli kľúčovú dedinu Krynky na ľavom brehu Dnipra v Chersonskej oblasti