Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2023

Príčina požiaru domova dôchodcov na východe Slovenska je známa, trestné stíhanie zastaviliPolícia ukončila vyšetrovanie obrovského požiaru, ktorý vlani v koncom marca zasiahol spišskonovoveský domov dôchodcov. Podľa jeho výsledkov vznikol presne nešpecifikovanou technickou poruchou na ...Zdieľať
277366484_4589487014484432_3896652205345666712_n 676x507 24.1.2023 (Webnoviny.sk) - Polícia ukončila vyšetrovanie obrovského požiaru, ktorý vlani v koncom marca zasiahol spišskonovoveský domov dôchodcov. Podľa jeho výsledkov vznikol presne nešpecifikovanou technickou poruchou na elektroinštalácii v podkrovných neobývaných a pre klientov neprístupných častiach.

Všeobecné ohrozenie


Následne sa rozšíril na strešnú konštrukciu budovy, ktorej súčasti zničil. Informovala o tom dnes košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Polícia vlani v súvislosti s prípadom začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

„Vzhľadom na výsledky vyšetrovania vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi začaté trestné stíhanie zastavil, pretože tento skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci,“ uviedla hovorkyňa.

Evakuácia


Z horiacich priestorov domova dôchodcov sa 29. marca podarilo evakuovať minimálne 230 ľudí, a to klientov domova dôchodcov aj personál. Nikto sa pri požiari nezranil.

V dôsledku požiaru zhorelo štvrté poschodie a strešná konštrukcia budovy domova. Predbežná majetková škoda pre mesto Spišská Nová Ves bol stanovená vo výške najmenej 2,3 milióna eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Príčina požiaru domova dôchodcov na východe Slovenska je známa, trestné stíhanie zastavili © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi posielajú na Ukrajinu nevybavených a zle vycvičených vojakov
<< predchádzajúci článok
USA: Pálenie Koránu vo Švédsku mohlo byť sabotážou voči jednote v NATO