Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. novembra 2021

Prijaté opatrenia podľa Matoviča reflektujú pohŕdanie odborníkmi, pripustil sprísnenie počas VianocDvojtýždňový lockdown nebude dostatočný. V dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike to povedal minister financií Igor Matovič (OĽaNO). „Situácia sa nezlepší a bude treba ho predĺžiť,“ ...Zdieľať
bp_2342 676x451 28.11.2021  - Dvojtýždňový lockdown nebude dostatočný. V dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike to povedal minister financií Igor Matovič (OĽaNO). „Situácia sa nezlepší a bude treba ho predĺžiť,“ uviedol v relácii. Podľa ministra odborníci žiadali lockdown skôr, rovnako aj plošné zatvorenie škôl. „V tomto prípade ide o pohŕdanie odborníkmi,“ skonštatoval Matovič.

SaS spôsobila neskoré spustenie lockdownuDôvodom neskorého spustenia lockdownu bol podľa jeho slov postoj koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SaS). „Mal byť aj dlhší, v prípade SaS nebola politická vôľa,“ podčiarkol Matovič.

Matovič je toho názoru, že situácia sa nezlepší ani do Vianoc. Na otázku, či sa opatrenia počas Vianoc sprísnia, odpovedal kladne. „Nemali by sme pripúšťať žiadne bubliny,“ konštatoval na margo opatrení prijatých počas Vianoc minulý rok. Rovnako spomenul možnosti cestovania medzi okresmi. „Určite nie, je mi to ľúto,“ uzavrel Matovič.

Hranice sa budú možno zatvárať


O prísnejších opatreniach hovoril aj poslanec Michal Šipoš (OĽaNO) v diskusnej relácii O 5 minút 12 Rozhlasu a televízie Slovenska. „Predpokladám, že v najbližších dňoch zasadne konzílium odborníkov a vláda sa bude musieť zaoberať týmto variantom a mutáciou koronavírusu,“ reagoval na šírenie mutácie s názvom omikron.

V súvislosti so zhoršujúcou sa pandemickou situáciou tiež pripustil sprísnený režim na hraniciach. „Je možné, že hranice sa budú zatvárať,“ dodal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prijaté opatrenia podľa Matoviča reflektujú pohŕdanie odborníkmi, pripustil sprísnenie počas Vianoc © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 I. Matovič si myslí, že situácia sa nezlepší a lockdown sa predĺži (28. 11. 2021)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo vyše 7000 prípadov nákaz, počet hospitalizovaných klesol (28. 11. 2021)
 V Rakúsku prebiehali protesty proti opatreniam a povinnému očkovaniu (28. 11. 2021)
 Koronavírus: Počet nakazených na Slovensku neklesol pod 9000, pribudlo 51 obetí (27. 11. 2021)
 Vzhľadom na nový variant koronavírusu Slovensko od dnešnej polnoci zastavilo prijímanie civilných letov zo siedmich štátov Afriky. (27. 11. 2021)
 Nezaočkovaný herec M. Etzler je na kyslíku s covidom a zápalom pľúc (27. 11. 2021)
 Odborníci potvrdili účinnosť lieku proti covidu od spoločnosti MSD (27. 11. 2021)
 WHO: PCR testy sú schopné zachytiť nový koronavírusový variant omikron (27. 11. 2021)
 Vedci v Juhoafrickej republike zistili nový variant koronavírusu (26. 11. 2021)
 Portugalsko aj napriek takmer 90 percentnej zaočkovanosti opäť zavádza prísne protipandemické opatrenia (26. 11. 2021)nasledujúci článok >>
Vláda neplánuje navýšiť platy zdravotníkom, podľa Šipoša majú príplatky a nastavený automat
<< predchádzajúci článok
Zeman vymenoval Fialu za nového premiéra, počas slávnostného aktu bol za plexisklom (video)