Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

19. marca 2020

Rádiohlavy za rok 2019: Rádio_FM rozdelilo oceneniaMená ocenených v jednotlivých kategóriách zverejnil moderátor večera Martin Staňo bez účasti publika a nominovaných.Zdieľať
Rádiohlavy za rok 2019: Rádio_FM rozdelilo ocenenia

Verejnoprávne Rádio_FM vyhlásilo v stredu večer (18. 3.) víťazov 12. ročníka ocenení Radio_Head Award netradičným spôsobom. Keďže slávnostný koncert bol zrušený pre pandémiu nového koronavírusu, poslucháči sa výsledky hlasovania dozvedeli v Rádiu_FM a v živom online vysielaní na stránke radiohlavy.sk.

Mená ocenených v jednotlivých kategóriách zverejnil moderátor večera Martin Staňo bez účasti publika a nominovaných. Víťazi sa fanúšikom poďakovali prostredníctvom videopozdravov.

V hlavných kategóriách získali ocenenia Gleb v kategórii album roka za album Gauč Storytelling, v kategórii skladba roka skupina Billy Barman za pieseň Doba doba, objavom roka je projekt The Curly Simon, za ktorým stojí Simon Štubniak, debutom roka je zoskupenie Ultrazvuk za rovnomenný album.

O víťazoch v žánrových kategóriách tradične rozhodovali odborné poroty a album roka vyberali aj hudobní novinári. Tí sa zhodli na tom, že najlepším Albumom roka 2019 je Postalgia Kataríny Málikovej.

V kategórii World Music / Folk si sošku rádiohlavy odniesol Martin Geišberg, žánru Hard and Heavy kraľovala kapela Morna a najlepšiu elektronickú nahrávku za minulý rok nahral producent Dephzac. V kategórii Hip hop / Rap / RnB bol ocenený Gleb za album Gauč Storytelling.

Súčasťou udeľovania Rádiohláv boli aj nahrávky v jazzovej, klasickej a experimentálnej hudbe, ktoré zastrešovalo Rádio Devín. Víťazmi sa stali Lukáš Borzík (klasická hudba), David Kollar (jazzová hudba) a Miroslav Tóth (experimentálna hudba), ktorý sa postaral o prekvapenie večera. Talentovaný hudobník získal v tejto kategórii dve ceny za projekty S'ihmon a Shibuya Motors - +, keď oba získali zhodný počet hlasov.

Špeciálne ocenenie za prínos do hudby získal Milan Lasica, ocenenie Nadácie Advance Investments získali Kristína Mihaľová & Jakub Šedivý.

„Napriek tomu, že sme si tentoraz nemohli užiť veľký ceremoniál Rádiohláv s množstvom výnimočných a špeciálnych vystúpení, ktoré si slovenskí hudobníci pripravili len 'kvôli' nemu, verím, že sme poslucháčom i divákom streamu ponúkli dôstojný a príjemný zážitok. Ďakujeme za priazeň a podporu, Rádio_FM tu zostáva naďalej pre všetkých hudobníkov s dobrými nápadmi a invenciou,“ poznamenala intendantka Rádia_FM Janka Imrichová.

Pozrite si záznam včerajšieho odovzdávania Rádiohláv 2019:
 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rádio_FM spustilo hlasovanie v prvom kole 12.ročníka Rádiohláv. (16. 1. 2020)
 Hudobné ceny Radio_Head Awards 2018 získali skupina Para a rapper Vec (16. 3. 2019)
 Sú známi kandidáti na ceny Radio_Head Awards 2018, nominácie ovládli Ľudové mladistvá (12. 2. 2019)
 Ceny Radio_ Head Awards 2017 získala skupina Fallgrapp a Katarzia (16. 3. 2018)
 Festival Radio_Head Awards prinesie hudbu všetkých žánrov (15. 3. 2018)
 Gwen Stefani prevalcovala Mariah Carey (24. 11. 2005)nasledujúci článok >>
L. Bílá ukázala veľké srdce: Som rada, že som krajčírka
<< predchádzajúci článok
Citlivá duša či realista. Aký je váš knižný temperament?

Rádiohlavy za rok 2019: Rádio_FM rozdelilo ocenenia - diskusné fórum čitateľov