Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

14. augusta 2020

Rodičia pri nástupe detí do škôl budú musieť odovzdať čestné prehlásenie, odpovedia na dve otázkyRodičia pri nástupe detí do škôl od 2.septembra budú musieť odovzdať čestné prehlásenie o tom, či ich dieťa bolo od 17. augusta mimo Slovenska.Zdieľať
škola koronavírus

Zároveň majú v dotazníku uviesť, či sa dieťa od uvedeného dátumu do začiatku školského roka zúčastnilo na nejakom hromadnom podujatí.

Prehlásenie o dezinfekčnosti

Po rokovaní konzília epidemiológov na Úrade vlády SR vo štvrtok o tom informovala hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre epidemiológiu Elena Prekopová s tým, že v dotazníku bude vysvetlené, čo je to hromadné podujatie.

 

„Okrem toho v dotazníku rodič podpíše prehlásenie o dezinfekčnosti, že dieťaťu nebola regionálnym úradom nariadená karanténa ani karanténne opatrenia, že neprejavuje príznaky infekčného ochorenia,“ priblížila Prekopová.

„Ak rodič uvedie, že boli s dieťaťom mimo Slovenskej republiky, alebo že dieťa sa zúčastnilo hromadného podujatia, tak bude jeho povinnosťou sledovať zdravotný stav dieťaťa, jeho rodiny aj všetkých jeho blízkych v rodine, ktorí s ním žijú v jednej domácnosti, alebo prichádzajú s ním do veľmi úzkeho kontaktu,“ pokračovala odborníčka.

Obdobie začiatku školského roka je rizikové

Ak sa podľa nej u niekoho z týchto osôb vyskytne najbližších štrnásť dní príznak respiračného ochorenia, takisto bude presne uvedené, čo sú tieto príznaky, tak bude mať povinnosť kontaktovať svojho lekára – všeobecnej starostlivosti pre dospelých, respektíve pre deti a dorast.

„Dieťa ostane mimo kolektív a všetko sa bude ďalej riadiť podľa odporúčania týchto lekárov. Dieťa sa potom vráti do školy na základe odporúčania lekára,“ uviedla Prekopová s tým, že vynechali 14-dňovú povinnú karanténu.

Odborníci považujú obdobie od začiatku septembra za veľmi rizikové. Keďže deti sa vrátia z prázdnin aj z menej rizikových krajín, konzílium rozhodlo, že rúška budú povinné aj v triedach, ale len na druhom stupni základných škôl a na stredných školách.

Nebudú povinné na prvom stupni základných škôl, v materských školách ani škôlkach. „Pre nich budú povinné iba mimo triedy, čiže v interiéri, aby to bolo v súlade s nariadením hlavného hygienika,“ dodala Prekopová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 COVID-19 môže spôsobiť dlhodobé neurologické následky, podľa vedcov hrozí nakazeným aj strata pamäte (14. 8. 2020)
 Koronavírus: Konzílium nezavádza nové rizikové krajiny, určuje však rizikové regióny aj v Chorvátsku či v Prahe (+ zoznam regiónov) (13. 8. 2020)
 Na povrchu kuracích krídiel z Brazílie našli koronavírus (13. 8. 2020)
 Matovič chce povinné rúška v triedach, lebo niektorí rodičia môžu byť nezodpovední (13. 8. 2020)
 Česko zaznamenalo 292 nových prípadov nákazy koronavírusom (13. 8. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku máme ďalšie desiatky nakazených, ale viac pribudlo vyliečených (13. 8. 2020)
 Rusko: Zahraničné obavy z vakcíny nie sú na mieste, konkurencia sa len snaží pretlačiť svoj názor (12. 8. 2020)
 Gröhling podľa Matoviča "predbieha" s opatreniami proti COVID-19, posledné slovo bude mať Krajčí (12. 8. 2020)
 Koronavírus: Slovensko má až 75 nových prípadov s koronavírusom, ide o štvrtý najvyšší prírastok od začiatku pandémie (12. 8. 2020)
 Koronavírus: Slovensko má nových 16 prípadov nákazy Covid-19 (11. 8. 2020)nasledujúci článok >>
Koronavírus: COVID-19 u nás potvrdili ďalším 65 ľuďom, vyliečilo sa ich iba zopár
<< predchádzajúci článok
Británia začala s testovaním novej „korona aplikácie“. Nesleduje ľudí, ale vírus

Rodičia pri nástupe detí do škôl budú musieť odovzdať čestné prehlásenie, odpovedia na dve otázky - diskusné fórum čitateľov