Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

11. októbra 2022

Rusko zaradilo Meta (Facebook a Instagram) na zoznam teroristických a extrémistických skupínAmerický technologický gigant sa tak ocitol medzi teroristickými organizáciami ako Taliban, ruskými opozičnými skupinami alebo krajne pravicovými nacionalistami.Zdieľať
Rusko zaradilo Meta (Facebook a Instagram) na zoznam teroristických a extrémistických skupín

Ruská Federálna služba pre finančný monitoring (Rosfinmonitoring) zaradila v utorok na zoznam "teroristických a extrémistických" organizácií americkú spoločnosť Meta, ktorá vlastní sociálne siete Facebook a Instagram.


Americký technologický gigant sa tak ocitol medzi teroristickými organizáciami ako Taliban, ruskými opozičnými skupinami alebo krajne pravicovými nacionalistami. Rusko už v marci zakázalo prostredníctvom súdneho príkazu sociálne siete Facebook a Instagram za údajné "vykonávanie extrémistických aktivít". Ich materskú firmu Meta úrady predtým obvinili za tolerovanie rusofóbie na sociálnych sieťach počas vojny na Ukrajine.

Meta ešte pred súdnym príkazom z 10. marca oznámila zmenu svojich pravidiel a umožnila na svojich platformách vyjadriť hnev voči ruským ozbrojeným silám, ale nie voči ruským civilistom. Meta svoj postoj neskôr upravila tak, aby sa voľnejšie pravidlá pre vyjadrenie hnevu vzťahovali iba na prispievateľov z Ukrajiny.

Facebook a Instagram sú v Rusku nedostupné od marca, tamojší užívatelia však pomocou VPN siete dokážu obísť internetové obmedzenia, približuje AFP. Obzvlášť populárny je v Rusku Instagram, ktorý bol kľúčovou platformou na zverejňovanie reklám. Túto aplikáciu spoločnosti Meta používajú celosvetovo miliardy ľudí.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Čaputová odsúdila masové bombardovanie ukrajinských miest, pripojila sa k vyhláseniu ďalších prezidentov (foto) (11. 10. 2022)
 Rusko spustilo ďalšie raketové útoky naprieč Ukrajinou, ľudia majú zostať v úkrytoch (11. 10. 2022)
 Biden prisľúbil Zelenskému moderné systémy protivzdušnej obrany (11. 10. 2022)
 Ak Bielorusko nebude „vyprovokované“, vojna s Ukrajinou podľa tamojšieho ministra obrany nebude (10. 10. 2022)
 Lukašenko dal Putinovi zelenú, na území krajiny si môže ruský prezident rozmiestniť svoju armádu (10. 10. 2022)
 Bombardovanie Ukrajiny je odplatou za Krymský most, oznámil Putin (10. 10. 2022)
 Podoľak: Putin obviňuje Ukrajinu z terorizmu? Znie to zo strany Ruska príliš cynicky (10. 10. 2022)
 Putin viní Ukrajinu z útoku na Krymský most a hovorí o teroristickom čine (10. 10. 2022)
 Centrom Kyjeva otriaslo viacero výbuchov (10. 10. 2022)
 Z Ruska prišiel na Krymský most kamión a vybuchol, poradca Zelenského priblížil dôvod explózie (9. 10. 2022)nasledujúci článok >>
Zomrela Angela Lansbury, herečka známa najmä zo seriálu To je vražda, napísala
<< predchádzajúci článok
V Bratislave malo premiéru predstavenie Otec