Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. marca 2021

Šeliga je ochotný vzdať sa funkcie podpredsedu parlamentu a podporuje myšlienku rekonštrukcie vládyPodpredseda Národnej rady SR (NR SR) Juraj Šeliga (Zdieľať
juraj seliga 676x451 4.3.2021  - Podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí) presadzuje poctivú sebareflexiu, vyvodenie zodpovednosti a rekonštrukciu vlády.

Podporuje myšlienku rekonštrukcie vládyUviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti s tým, že keď hovorí o sebareflexii a vyvodzovaní zodpovednosti, hovorí aj o sebe. Ak by niekto z koaličných partnerov mal pocit, že rekonštrukcia sa musí prejaviť aj v zmenách vo vedení parlamentu alebo jeho pôsobení ako podpredsedu, jeho pozícia je k dispozícii.

„Podporujem myšlienku rekonštrukcie vlády, ktorá vráti dôveru občanov v štát, v spravodlivosť a najmä slušnosť. Stále verím, že táto rekonštrukcia vlády má prísť na pôdoryse a výsledkov parlamentných volieb z roku 2020 a tejto vládnej koalície,“ podotkol. Doplnil, že situácia je vážna a budú to ťažké rokovania a ešte ťažšie rozhodnutia.

Rokovanie o kríze v koalícii


Koaliční lídri rokovali v stredu 3. marca o kríze v koalícii. Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová sa počas dňa stretli aj s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Šéf SaS po stredajšom rokovaní vlády povedal, že „sa musíme seriózne baviť o rekonštrukcii vlády, lebo takto ďalej sa už nedá fungovať.“

Hnutie Sme rodina bude mať v stredu 10. marca zasadnutie predsedníctva, po ktorom oznámi svoj ďalší postup v koalícii. Koaličná kríza nastala po tom, ako premiér Igor Matovič spolu s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (obaja OĽaNO) nakúpili ruskú vakcínu Sputnik V proti ochoreniu COVID-19. Urobili tak napriek nesúhlasu koaličných partnerov zo strán Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šeliga je ochotný vzdať sa funkcie podpredsedu parlamentu a podporuje myšlienku rekonštrukcie vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Sulík ku kríze v koalícii: „Nastal čas, aby sme sa naozaj vážne bavili o rekonštrukcii vlády.“ (3. 3. 2021)
 Nevyužívajte Sputnik ako zámienku na rozpad vlády, vraví Matovič. Sulíka a Remišovú poprosil, aby nepolitikárčili (3. 3. 2021)
 Video: Premiér vyzval SaS a Za ľudí, aby nevyužívali Sputnik na rozpad vlády (3. 3. 2021)
 Kollár: Hnutie Sme rodina je ochotné rokovať o prípadnej rekonštrukcii vlády (3. 3. 2021)nasledujúci článok >>
Matovič podľa Sulíka najnovším statusom opäť ukázal, že do kresla premiéra nedorástol
<< predchádzajúci článok
Jankovská a exsudca Molnár idú na slobodu, najvyšší súd ich prepustil z väzby

Šeliga je ochotný vzdať sa funkcie podpredsedu parlamentu a podporuje myšlienku rekonštrukcie vlády - diskusné fórum čitateľov