Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. marca 2021

Jankovská a exsudca Molnár idú na slobodu, najvyšší súd ich prepustil z väzbyNajvyšší súd SR prepustil z väzby na slobodu obvinenú bývalú štátnu tajomníčkuZdieľať
monika jankovska 1 676x484 4.3.2021  - Najvyšší súd SR prepustil z väzby na slobodu obvinenú bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú a obvineného bývalého sudcu Krajského súdu Bratislava Richarda Molnára. Informovala o tom televízia Markíza na svojej spravodajskej stránke Tvnoviny.sk.


Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) prepustil Moniku Jankovskú z väzby na slobodu 16. februára. V prípade obvineného sudcu Richarda Molnára sudca zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby a, naopak, väzbu predĺžil do 11. júna. Rozhodnutie však nebolo právoplatné. Prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Valéria Simonová voči nemu podala sťažnosť.

Moniku Jankovskú a Richarda Molnára zadržali v marci 2020 v rámci akcie Búrka, ktorá bola zameraná na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Odvtedy sú bývalá štátna tajomníčka a sudca stíhaní väzobne. Moniku Jankovskú museli 31. januára tohto roku eskortovať z banskobystrickej väznice do nemocnice. Dôvodom prevozu bolo nadmerné užitie liekov proti úzkosti.

Moniku J. po prepustení na slobodu opätovne zadržali

Monika J. sa pred štvrtkovým opätovným zadržaním psychicky zrútila.

Bývalú štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku J. po prepustení na slobodu opätovne zadržali. Obvinená je v akciách Búrka a Víchrica. Zadržanie sa má týkať kauzy trenčianskeho baru Fatima.

"Takto vyzerá prepustenie z väzby na Slovensku. Klientka bola prepustená na slobodu sudcom pre prípravné konanie, ktorý jasne odôvodnil, prečo moja klientka nemá byť väzobne stíhaná," spresnil jej obhajca Peter Erdös. Dodal, že Monika J. zaplatila peňažnú záruku vo výške 100.000 eur a Najvyšší súd SR jej nariadil kontrolu technickými zariadeniami, takzvaným náramkom.

Potvrdil, že opätovné zadržanie súvisí s kauzou Fatima. "Vyšetrovateľ ma oboznámil s tým, že dôvodom sú obavy z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti," doplnil s tým, že Monika J. sa pred štvrtkovým opätovným zadržaním psychicky zrútila.


Zdroj: Webnoviny.sk - Jankovská a exsudca Molnár idú na slobodu, najvyšší súd ich prepustil z väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šeliga je ochotný vzdať sa funkcie podpredsedu parlamentu a podporuje myšlienku rekonštrukcie vlády
<< predchádzajúci článok
Briti predĺžili lehotu pri kontrolách tovaru so Severným Írskom, Únia im pohrozila súdnymi krokmi

Jankovská a exsudca Molnár idú na slobodu, najvyšší súd ich prepustil z väzby - diskusné fórum čitateľov