24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2014

14. mája 2014

Slovenskí hokejisti vyhrali na MS 2014 nad Nórmi 5:2

Slovenskí hokejisti hrajú v Čižovka Arene od 19:45 proti Nórom svoj štvrtý zápas na tohtoročných majstrovstvách sveta v Minsku. Zverencom trénera Vladimíra Vůjtka sa zatiaľ v Bielorusku nedarí. Získali ...

Slovenskí hokejisti remizujú na MS 2014 s Nórmi 2:2

MINSK 14. mája (WEBNOVINY) - Slovenskí hokejisti hrajú v Čižovka Arene od 19:45 proti Nórom svoj štvrtý zápas na tohtoročných majstrovstvách sveta v Minsku. Zverencom trénera Vladimíra Vůjtka sa zatiaľ v Bielorusku nedarí. Získali iba bod za prehru s Českom (2:3 po predĺžení). Následne podľahli aj Kanaďanom (1:4) a zbabrali aj súboj s Francúzmi (3:5).

Všetko o MS v hokeji nájdete --->>> TU.

S Nórmi sa Slováci stretli aj pred odchodom na svetový šampionát a v Bratislave vyhrali 3:2 po predĺžení. Severský tím je však v Minsku v inej situácii, vstup do turnaja mu vyšiel a vyhral prvé zápasy s Talianskom (3:0) a Dánskom (4:3) a v utorok takmer obral o body aj Švédsko (1:2). Nóri sa prezentujú kvalitnou defenzívou a rýchlym prechodom do útoku. Veľmi dobre majú nacvičené presilovky, ktoré na tomto šampionáte rozhodujú zápasy.

Podarilo sa, Slovensko vyhralo nad Nórskom 5:2

Slovensko sa s Nórskom stretlo doteraz 24-krát, osemnásťkrát sa radovala z víťazstiev. Na MS oba tímy odohrali štyri vzájomné duely, preč sú už však časy z prelomu tisícročí a slovenských hladkých výhier 8:2 v Hamare a 9:1 v Petrohrade. Naposledy triumfovali Slováci nad Nórmi na šampionáte 2009 vo švajčiarskom Klotene 3:2 po predĺžení.

VÝSLEDOK online- MS v hokeji (A-skupina: Čižovka Arena)

Slovensko - Nórsko 5:2 (2:2, 1:0, 2:0) - prebieha III. tretina

01:06 - 1:0 T. Tatar (I. Švarný, J. Mikúš)
05:39 - 1:1 A. Bonsaksen (A. Stene)
09:17 - 2:1 J. Mikúš (M. Miklík, M. Ďaloga)
11:07 - 2:2 M. Ask (K. -A. Olimb , M. Olimb)
39:42 - 3:2 L. Nagy (M. Marinčin)
47:47 - 4:2 L. Nagy (M. Ďaloga, J. Laco)
48:33 - 5:2 M. Miklík

Vylúčenia:
12:15 Martin Marinčin (SVK) - 2 mim. (sekanie)
14:38 Miroslav Šatan (SVK) - 2 min. (podrazenie)
18:10 Andreas Martinsen (NOR) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
21:07 Mats Trygg (NOR) - 2 min. (hrubosť)
26:53 Tomáš Tatar (SVK) - 2 min. (podrazenie)
30:36 Anders Bastiansen (NOR) - 2 min. (podrazenie)
31:23 Juraj Mikúš (SVK) - 2 min. (krosček)
36:32 (NOR) - 2 min. (príliš veľa hráčov na ľade)

strely na bránu: 27:17, vylúčenia: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Brüggemann (Nem.), Gofman (Rus.) - Carlson (Kan.), Flurim (Švajč.)

Slovensko: J. Laco - K. Sloboda, Marek Ďaloga, J. Brejčák, Marinčin, J. Valach, Švarný, Čerešňák - Šatan, Hrivík, L. Nagy - Tatar, J. Mikúš, Miklík - Marcel Haščák, Marcinko, Pánik - Skokan, A. Šťastný, Réway
Nórsko: Haugen - Holos, Odegaard, Trygg. Bonsaksen, Sorvik, Espeland, Stene, Lovlie - Hansen, Roymark, Forsberg - Bastiansen, Olimb K., Olimb M. - Olden, Skroder, Ask - Martinsen, Roest, Dahlström

59:44Siahame po troch bodoch. Posledné sekundy do konca.

58:00Posledné dve minúty do konca. Toto už musíme zvládnuť.

56:47Bratia Olimbovci kombinujú v našom pásme.

55:00Päť minút do konca. Hráme aktívne a vytrvalo. Pokrývame pásmo aj hráčov. Marcinko hrá výborne defenzívne.

51:33Naši nič nevypúšťajú. Bojuje sa o každú puk, súboje sú na hrane. Výborný šmrnc, takto sme zvyknutí vidieť hrať našich chlapcov.

49:42Stále bojujeme, hra dostala poriadny náboj.

48:33Michel Miklík to zavesil. Lišiacky prekonal Haugena spoza bránky backhandom. Vyhrávame 5:2

47:47Laco Nagy opäť exceluje a dáva ďalší gól. Po strele Nórov a okamžitej Lacovej rozohrávke, Nagy prešiel do pásma a backhandom prekonal Haugena. Asistenciu si pripísal aj brankár Laco.

47:09Viedenského strela cez Skokana, dobrá práca Davida pred bránkou.

46:12Hráme na troch centrov, Hrivík nie je ani na striedačke.

44:59Tatarov backhand, len do lapačky Haugena. Naši hrajú aktívne.

44:44Šatan krásne uvoľnil Nagya, ďalšia pekná akcia a strela.

44:10Formácie sú premiešané, Marcinko nastupuje v prvej lajne. Nevidíme na ľade Hrivíka.

42:58Laco radšej hru prerušil. Nóri išli agresívne po puku.

42:16Naši miešajú puk v pásme, Miklíkova formácia tlačí súpera.

41:19Nóri začali aktívnejšie, no vzápätí Šatan v šanci ohrozil Haugena.

40:01Mimoriadne dôležitá tretia tretina je tu.

40:00Po dvoch tretinách vyhrávame nad Nórskom 3:2. Laco Nagy exportným gólom razantnou strelou švihom nás posúva do vedenia. Tretíkrát v zápase vedieme. Pred nami je obávaná tretia tretina.

39:42Nagy dáva góóóól. Prestrelil Haugena a zvyšuje na 3:2. Krásny gól do šatne.

39:10Nóri sa ubránili, naši stále v pásme.

38:44Roymark ide sám na Laca, našťastie gól nedal. Na opačnej strane Reway v šanci, trafil žŕdku.

37:58Miklík ostal ležať na ľade. S bolestivou grimasou sa zdvíha a odchádza na striedačku.

37:48Diváci skandujú šajbu, šajbu. Veríme, že teraz to príde.

37:12Miklík zlomil hokejku hneď ako vystrelil.

36:32Reway v šanci, mieril do protipohybu. Šeť Nórov na ľade. Budeme hrať presilovku.

35:05Zmätok pred bránou Nórska, tlačíme sa viac do brány, no musíme využiť šance.

33:48Mikúš je na ľade, no pri puku sú Nóri.

33:19Hráme v oslabení, ešte 30 sekúnd

31:23Švárny napriahol k strele, po potýčke pred bránou sme prišli o presilovku. Za oplácanie krosčeka si pôjde sadnúť Juraj Mikúš

30:22Budeme hrať presilovku! Bastiansen si odpyká trest za nedovolené bránenie.

29:53Prebudili sa aj diváci, povzbudzujú náš tím.

29:04Trygg pálil od modrej na teč, mali sme šťastie. Tatar je späť na ľade.

28:17Výborne Pánik narušil rozohrávku Nórov.

27:22Nóri nás zavreli v pásme, len s ťažkosťami sa oslobodzujeme.

26:53Tomáš Tatar si pôjde sadnúť na trestnú lavicu za hákovanie.

26:15Nóri teraz zakombinovali pred Lacom, protiútok našich. Hra sa prelieva v oboch pásmach.

24:30Do zostavy sa vracia Marek Viedenský, nastúpi vo štvrtom útoku.

23:24V tejto presilovke sme nórsku bránku poriadne neohrozili. Nóri hrajú v plnom počte.

22:30Naši sa teraz nevedia dostať do pásma, Nóri dobre napádajú.

21:26Sloboda pálil z prvej po prihrávke Šatana, Haugen kryje.

21:08Vysoká hokejka v tvári Marcela Haščáka. Na trestnú lavicu si pôjde sadnúť Trygg. Hráme presilovku.

20:42Nóri hrajú v plnom počte, naši sú stále v pásme. Nagy so Šatanom ešte robia vetry pred Haugenom.

20:01Sme späť pred začiatkom druhej tretiny. Ešte 11 sekúnd budeme hrať presilovku.

20:00Skončila sa prvá tretina. Videli sme štyri góly, po dva na oboch stranách. Strely na bránu 8:14 pre Nórov.

19:12Nóri sa zatiaľ dobre bránia, zakladáme ďalší útok.

17:34Budeme hrať presilovku. Martinsen zahral vysokou hokejkou na Karola Slobodu.

17:11Prežili sme aj ďalšie oslabenie, hráme v plnom počte.

15:33Laco vytiahol skvelý zákrok. Čepelou hokejky zachránil pred istým gólom.

15:12Na časté vylučovania upozorňoval aj tréner Vůjtek, snáď aj túto Nórsku presilovku zvládneme

14:38Hráme opäť oslabení. Na trestnú lavicu odchádza Miro Šatan za podrazenie.

14:09Naši sa na chvíľu oslobodili, no stále Nóri tlačia našich. Marinčin je už na ľade.

13:07

12:15Martin Marinčin oslabuje náš tím za seknutie. Budeme sa brániť.

12:12Zápas je mimoriadne vyrovnaný. Hrá sa vo vysokom tempe, hra sa presúva z pásma do pásma. Budeme svedkami prvého vylúčenia.

11:07Ask nám dáva gól. Po zakombinovaní Šatana s Rewayom z proti útoku Nóri vyrovnali.

09:17Mikúš dáva góóóóóól. Krásne natiahol Haugena a do odkrytej bránky skóruje. Opäť vedieme.

07:01K.A. Olimb robí problémy v našom pásme.

05:39Je vyrovnané! Nór zobrali puk našim obrancom a strelou od modrej Bonsaksen prekonáva Laca. Puk ešte tečoval Valach. Stav 1:1

04:12Tatar v krásnom prieniku z vlastnej tretiny sa dostal až pred Haugena.

02:33V zápätí Nóri v akcii a závan pred našou bránkou.

01:06Góóól. Tomáš Tatar dáva prvý gól. Miklík nastreľoval puk na Tomáša a ten ľahkým tečom prekonal Haugena. Výborný vstup do zápasu.

00:01Úvodné buly je vhodné, zápas sa začal. Držme palce našim.

Nóri hovoria o rešpekte pred Slovenskom, spomínajú hlavne súpisku zvučnejších mien.

Tréner Vůjtek upozorňuje pred zápasom na časté a najmä zbytočné vylúčenia. Zároveň po zmene v zostave očakáva produktívnosť všetkých útokov.

O 15 minút sa začína zápas Slovensko - Nórsko. Oba tímy majú za sebou rozcvičku na ľade. Naši nastúpia opäť v modrých dresoch.

Vítame Vás pri online sledovaní ďalšieho zápasu našich reprezentantov na MS v hokeji v Minsku. Pre slovenských hokejistov pôjde už o štvrté súperenie, tentokrát si zmerajú sily s výberom Nórska. Stretnutie sa začína už o 30 minút.