Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. októbra 2023

Služobnú sučku Jenu čuch nesklamal. Colníci vďaka nej našli 188 balení nelegálnych cigarietPri kontrole dodávky s tureckým evidenčným číslom identifikovala služobná sučka Jena z Colného úradu (CÚ) Bratislava tabakové výrobky ukryté na viacerých miestach. Ako ...Zdieľať
sni mka obrazovky 2023 10 02 o 14.26.55 676x476 2.10.2023 (SITA.sk) - Pri kontrole dodávky s tureckým evidenčným číslom identifikovala služobná sučka Jena z Colného úradu (CÚ) Bratislava tabakové výrobky ukryté na viacerých miestach. Ako informovala hovorkyňa CÚ Bratislava Drahomíra Adamčíková, príslušníci finančnej správy našli s jej pomocou 188 balení cigariet medzi sedadlami, stenou odkladacieho priestoru, v palubovej doske či pod plastami na vonkajšej obvodovej strane vozidla.


Hliadka príslušníkov CÚ Bratislava vykonávala v septembri kontrolu dopravných prostriedkov na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo – Rajka. Zastavili aj bielu dodávku s tureckým evidenčným číslom.

28 balení bez označenia


„Do kontroly zapojili Jenu, služobného psa vycvičeného na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov," uviedla Adamčíková s tým, že sučka zistila svojim vyškoleným čuchom, že tabakové výrobky sa nachádzajú na viacerých miestach v interiéri aj exteriéri vozidla.

Spolu našli 188 kusov spotrebiteľských balení cigariet dvoch značiek, pričom 160 kusov bolo označených zahraničnou kontrolnou známkou a 28 balení bolo bez označenia.

Vo vyšetrovaní sa pokračuje


„Vodič dodávky, 56-ročný občan Turecka, priznal vlastníctvo spotrebiteľských balení cigariet, na výzvu hliadky však nevedel preukázať pôvod a spôsob ich nadobudnutia," vysvetlila Adamčíková. Celkový počet jednotlivých kusov cigariet bol 3 760, predbežný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na približne 500 eur.

Nakoľko išlo o podozrenie zo spáchania trestného činu, prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy.
Zdroj: SITA.sk - Služobnú sučku Jenu čuch nesklamal. Colníci vďaka nej našli 188 balení nelegálnych cigariet © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Víťazstvo Ukrajiny závisí od spolupráce, povedal európskym ministrom prezident Zelenskyj
<< predchádzajúci článok
OĽaNO víťazilo v obciach s veľkým počtom Rómov, Matovič za tým vidí obavy z Mazureka a Fica (video)