Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

29. januára 2019

Speváčka ZAZ s novým albumom aj na Colours of Ostrava 2019Ak si niekto na festivale Colours of Ostrava získal skvelé meno u slovenských a českých fanúšikov, potom je to francúzska speváčka ZAZ, ktorá zažila pred siedmimi rokmi v Ostrave svoju domácu koncertnú premiéru.Zdieľať
Speváčka ZAZ

Teraz táto živelná a nespútaná umelkyňa predstaví naživo svoj album Effet miroir po dvoch vypredaných koncertoch v Prahe aj na festivale Colours of Ostrava.

Pre našich návštevníkov to bude skvelá príležitosť vidieť, kam sa speváčka hudobne za tých niekoľko rokov dostala. Zároveň ZAZ jednoducho od prvej chvíle milujeme pre jej neutíchajúcu energiu, bezprostrednosť, optimizmus a nezabudnuteľné koncerty,” hovorí riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Od prvého vystúpenia v Ostrave vydala ZAZ niekoľko úspešných albumov, navštívila štyri kontinenty a zbierala poklony od Charlesa Aznavoura, Russella Crowea, Martina Scorseseho alebo Plácida Dominga. “Čokoľvek vo svete vidíme, je vlastne len naša vlastná vízia, sprostredkovaná vlastnou optikou, určovaná tým, čo máme radi, čo nenávidíme, čo nás rozhnevá a čo dokážeme vytvoriť. Keď sa pozeráme okolo, často vidíme sami seba,” vysvetlila Isabelle Geffroy, ako sa v skutočnosti volá, ideu nového albumu Effet miroir (Zrkadlový efekt).

ZAZ očarila svet pesničkami, v ktorých sa spája tradícia cigánskeho jazzu, francúzskeho šanzónu, melodického popu, swingu, pouličnej hudby s príchuťou latina a flamenca. ZAZ nie je rebelka, nevyšla z punku alebo rocku, má v sebe zdravú dávku sociálneho cítenia z pohľadu niekoho, kto si v Paríži zarábal na uliciach a súčasnú popularitu si na koncertoch tvrdo odpracoval. A čo sa skrýva pod prezývkou ZAZ? Budete možno prekvapení, ale vôbec nič: “Znie mi to ako Zorro. Prišlo mi to praktické a ľahšie zapamätateľné ako Isabelle.

Záujem nebudí ZAZ len príťažlivou hudbou, ale vo viacerých komentároch sa vyjadruje k dianiu vo svete, neprestáva trvať na humanistických hodnotách a ochrane prírody. Založila taktiež neziskovú organizáciu Zazimut, s cieľom vzdelávania a podporovania akcií vedúcich k vzájomnému rešpektu medzi ľuďmi.

Osemnásty ročník festivalu Colours of Ostrava sa uskutoční od 17. do 20. júla 2019 opäť v úchvatnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic. Prvými oznámenými menami sú The Cure, Florence + The Machine, Rag'n'Bone Man, Mogwai, Mariza, John Butler Trio, Richie Hawtin Closer, Shaka Ponk, Xavier Rudd, Ólafur Arnalds, Tom Walker, Lewis Capaldi, Kronos Quartet, Hiromi, Sons of Kemet XL, Mathias Eick, Paolo Fresu Devil Quartet, Gang of Youths a rada ďalších. Program na 20 scénach ponúkne cez 350 programových bodov - pri koncertoch viac ako 120 zahraničných a domácich kapiel taktiež diskusie v rámci medzinárodného fóra Meltingpot, divadlá, workshopy, filmy, výtvarné inštalácie a ďalšie sprievodné aktivity.

Štvordňové vstupenky na Colours of Ostrava 2019 sú v predaji vo festivalovom e-shope na www.colours.cz. Cena 114 EUR (2790 Kč) platí na limitované množstvo 9000 kusov.

Portál 24hod.sk informoval Zdenko Hanout


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na Colours of Ostrava 2019 zahrajú Kronos Quartet aj jazzové hviezdy Hiromi, Sons of Kemet XL, Mathias Eick a Paolo Fresu (9. 1. 2019)
 Rag'n'Bone Man prinesie na Colours of Ostrava 2019 (nielen) hity Human a Skin (6. 12. 2018)
 Na Colours of Ostrava 2019 zavítajú post-rockoví Mogwai aj charizmatický Xavier Rudd (29. 11. 2018)
 Colours of Ostrava 2019: Kráľovná fado Mariza sa po štrnástich rokoch vráti do Ostravy (20. 11. 2018)
 Florence + The Machine otvoria Colours of Ostrava 2019 (7. 11. 2018)
 The Cure prvou hviezdou Colours of Ostrava 2019 (10. 10. 2018)
 Colours of Ostrava ponúkne viacero noviniek a vylepšení, najväčšie hviezdy pripravujú veľkú show (4. 7. 2018)
 Video: Na Full Moon stage na Colours of Ostrava vystúpia aj John Parish, Nvmeri a Modré hory (9. 5. 2018)
 Na Full Moon stage na Colours of Ostrava vystúpia John Parish, King Than and The Shrines, ale aj Nvmeri, Diego a Modré hory (26. 4. 2018)
 Pulzujúci Electronic stage na Colours of Ostrava ovládnu belgická Charlotte de Witte, dánsky Kölsch aj rakúski HVOB (19. 4. 2018)nasledujúci článok >>
Kniha, akých na Slovensku nie je veľa. Poézia v krojoch - Kroje v poézii
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Walter Schnitzelsson vydávajú druhý album

Speváčka ZAZ s novým albumom aj na Colours of Ostrava 2019 - diskusné fórum čitateľov