Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. februára 2010

Strana SaS urobila finančný striptízStrana Sloboda a Solidarita (SaS) dnes urobila "finančný striptíz", na ktorý ju vyzval podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš. Predseda strany SaS Richard Sulík zverejnil na ...Zdieľať
Ilustračné foto SITA BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) dnes urobila "finančný striptíz", na ktorý ju vyzval podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš. Predseda strany SaS Richard Sulík zverejnil na tlačovej besede zoznam darov a členských príspevkov. "Dokopy sme ako strana doteraz prijali približne 230-tisíc eur na daroch a približne 80-tisíc eur na členskom. Všetci darcovia, okrem jedného, sú členovia strany," povedal Sulík. Jediným darcom - nečlenom strany - je podľa Sulíka Ján Oravec, ktorý bol kandidátom SaS v minuloročných eurovoľbách. Ten prispel vlani do straníckej kasy 60-tisíc eurami. Viac, 100-tisíc eur, dal len predseda strany Sulík. Ako ďalej dodal, zoznam darcov sa nachádza na straníckej internetovej stránke a je pravidelne aktualizovaný. Strana mala ustanovujúci kongres vlani koncom marca.


Ivan Mikloš vyzval SaS na "finančný striptíz" po vzore SDKÚ-DS 10. februára na stránke blog.aktuálne.sk. V príspevku sa zaoberá rozhodnutím SaS ísť do parlamentných volieb ako samostatná strana, bez koaličných partnerov. Sulíkova strana ako dôvod, prečo nejde do koalície s Dzurindovou stranou vidí netrasnparentnosť okolo financovania SDKÚ-DS, na ktorú poukázal premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico. SaS chce predstaviť novú politickú kultúru, ktorú by mala prezentovať transparentnosť a boj proti korupcii. "Bolo by to chvályhodné, keby to bolo naozaj tak. Zatiaľ sa skôr zdá, že Sulíkova strana pristúpila na hru Roberta Fica, ktorej cieľom nie je očista slovenského politického systému, ale oslabenie reálnej alternatívy voči jeho ďalšiemu vládnutiu. Apropo, keď to teda SaS myslí s novou politickou kultúrou naozaj vážne, nech urobí podobný finančný striptíz, ako sme urobili my v SDKÚ - DS. Už doteraz minuli dosť veľa peňazí, kampaň nebude lacná a zo štátneho rozpočtu nedostávajú ani cent," uviedol na blogu Mikloš.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 SULÍK: Prezident plní stranícke príkazy Smeru-SD (12. 2. 2010)
 ĽS-HZDS naďalej stráca, najviac získala SaS (11. 2. 2010)
 SAS proti koalícii so stranami s nejasnými vzťahmi (10. 2. 2010)
 Sloboda a Solidarita pôjde do volieb samostatne (9. 2. 2010)
 Radičová bude dnes rokovať so Sulíkom o spolupráci (4. 2. 2010)
 SaS neprekvapuje slovník Pašku ako straníka Smeru (3. 2. 2010)
 PAŠKA: Reakcie SaS sú prejavom nechápania reality (3. 2. 2010)
 SaS: Paška povýšil záujmy strany nad vôľu občanov (2. 2. 2010)
 SaS sa nevyhýba obnoveniu rokovaní s SDKÚ-DS (2. 2. 2010)
 PAŠKA: Voľby by sa nemali spájať s referendom (1. 2. 2010)nasledujúci článok >>
Riziká hrozia aj počas jarných prázdnin
<< predchádzajúci článok
Kia Motors s nárastom celosvetového predaja