Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. októbra 2010

SULÍK: Rádio_FM sa istotne nezrušíRádio_FM sa istotne rušiť nebude, jeho vysielanie zostane zachované, povedal dnes novinárom predseda parlamentu Richard Sulík. „Veľmi dlho som sa na ...Zdieľať
sulik Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 13. októbra  - Rádio_FM sa istotne rušiť nebude, jeho vysielanie zostane zachované, povedal dnes novinárom predseda parlamentu Richard Sulík. „Veľmi dlho som sa na túto tému s ministrom Krajcerom rozprával. Môžem vám povedať, že Rádio_FM sa rušiť nebude,“ vysvetlil s tým, že aj jemu osobne by Rádio_FM chýbalo. „Diskusia, ktorá prebiehala, bola len v súvislosti s existenciou samostatného okruhu,“ dodal.

Sulík dnes vyslovil plnú podporu ministrovi kultúry Danielovi Krajcerovi a zmenám, ktoré navrhol vo fungovaní verejnoprávnych médií. „Plne podporujem razantný prístup ministra Krajcera urobiť radikálny rez a plne podporujem aj skrátené legislatívne konanie, lebo túto ráznu zmenu treba urobiť okamžite. Aj preto, aby sa prestala prehlbovať strata STV a aby rôzni ľudia, ktorí sú nasatí ako pijavice na rozpočet STV, už nemohli cicať z tohto rozpočtu,“ vysvetlil. Situáciu vo verejnoprávnych médiách - Slovenskej televízii a Slovenskom rozhlase predseda národnej rady považuje za vážnu s tým, že reforma oboch inštitúcií je nevyhnutná a nestačia čiastkové riešenia.

„Pán Nižňanský ako manažér zlyhal na celej čiare. Strata STV je stále vyššia a vyššia. Ja byť na jeho mieste by som sa hanbil vôbec každé ráno chodiť tam do roboty,“ poznamenal s tým, že Slovenská televízia má okrem prehlbujúcej sa straty neatraktívny obsah a dramaticky klesajúcu sledovanosť. Na zámere koncepcie nového pôsobenia STV a SRo podľa Sulíka existuje koaličná zhoda. Krajcer v utorok predstavil návrh zlúčenia STV a SRo do jednej inštitúcie.

Zemkova, Gallo, Krajcer by radiofm

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Obsah Rádia_FM sa rušiť nebude (12. 10. 2010)
 STV a SRo nahradí jedno verejnoprávne médium (12. 10. 2010)
 Vyhlásili nominácie na Radio_Head Awards 2009 (25. 1. 2010)
 Vybraní kritici nominovali 5 albumov na Radio_Head Award (22. 1. 2010)
 Noisecut vyhrali cenu Radio_Head, ktorú navrhla ich speváčka (7. 2. 2009)
 Radio_Head Awards 2008 - poznáme nominácie! (29. 1. 2009)
 Rádio_FM rozdá "rádio hlavy" (15. 1. 2009)
 Kompiláciu slovenských skupín je možné stiahnuť si zadarmo (22. 12. 2008)
 Hviezdou narodenín Rádia_FM bola skupina Pendulum (7. 11. 2008)
 Počas štvrtkovej Night_FM päť koncertov v piatich mestách (10. 10. 2008)nasledujúci článok >>
V Komárne zaregistrovali štyroch kandidátov
<< predchádzajúci článok
ČSOB Poisťovňa zverejnila ceny PZP na rok 2011

SULÍK: Rádio_FM sa istotne nezruší - diskusné fórum čitateľov

jaska,13.10. 11:50:38