Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

07. februára 2009

Noisecut vyhrali cenu Radio_Head, ktorú navrhla ich speváčkaVíťazom ceny Radio_Head za najlepší slovenský album roka 2008 sa stala skupina Noisecut s nahrávkou BLIIIZKO. Kapela si cenu prevzala v závere slávnostného vyhlasovania výsledkov vo Veľkom koncertnom ...Zdieľať
BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) - Víťazom ceny Radio_Head za najlepší slovenský album roka 2008 sa stala skupina Noisecut s nahrávkou BLIIIZKO. Kapela si cenu prevzala v závere slávnostného vyhlasovania výsledkov vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu, ktoré v piatok večer naživo vysielalo usporiadateľské Rádio_FM a internetový server huste.sk. Paradoxom je fakt, že sošku zmenšeného „Oscara“ s rádiom namiesto hlavy navrhovala práve speváčka skupiny Noisecut Bety Majerníková alias Sepja. "Chcela by som povedať, že tento večer nie je len výhrou Rádia_FM ale i víťazstvom nezávislého vydavateľstva Slnko records. Poďakovať by som chcela Šine, Danovi Salontayovi, nášmu producentovi Ecsonovi Waldesovi, ale tiež poslucháčom, ktorí nám poslali hlasy,“ povedala po prevzatí vlastnej ceny Majerníková. Kapela Noisecut porazila okrem iných interpretov aj nominovaných Karola Mikloša (The Past Of The Future), Longital (Gloria), Amphibios (Secrets) a Čisté Tvary (Rita Von Anarchia).Kým poslucháčsku cenu vyhrali Noisecut, cenu kritikov Rádia_FM, magazínu .týždeň a denníka SME získal ďalší predstaviteľ Slnko records Ján Boleslav Kladivo s albumom Rozhľadňa. Virtuálnu cenu za najhranejšiu skladbu v éteri Rádia_FM získali mladíci z formácie The Infants za ich pieseň Peek A Boo. Čitatelia portálu Sme.sk si na rozdiel od poslucháčov štvrtého okruhu Slovenského rozhlasu vyberali nie najlepšie, ale najhoršie slovenské CD roka 2008. Na druhom respektíve treťom mieste sa umiestnila skupina No Name a ich album V rovnováhe a raper Rytmus s kompiláciu Si zabil. Absolútnym víťazom sa však stala nitrianska kapela Desmod zásluhou výberovky Dekáda.


Okrem predávania Radio_Head Award a ďalších cien sa do viac ako dvojhodinového programu zmestilo aj množstvo unikátnych živých vystúpení. Pred pozvanými hosťami v Slovenskom rozhlase, divákmi serveru huste.sk a poslucháčmi Rádia_FM v piatok vystúpili Lavagance, Čisté Tvary spoločne s Erichom Bobošom Procházkom, The Uniques, Billy Barman a Youcoco, Foolk s Lyrikom H a DJ Lixxom, Talkshow a H16, Magpie, Longital s Isobutaneom, The Swan Bride a dvakrát víťazi Noisecut, ktorí sa prezentovali najprv coververziou skupiny Motörhead a neskôr aj vlastnou tvorbou. Celým večerom divákov a poslucháčov sprevádzala rozhlasová dvojica Baláž a Hubinák a zo zákulisia moderátor Ego.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Radio_Head Awards 2008 - poznáme nominácie! (29. 1. 2009)
 Rádio_FM rozdá "rádio hlavy" (15. 1. 2009)
 Kompiláciu slovenských skupín je možné stiahnuť si zadarmo (22. 12. 2008)
 Hviezdou narodenín Rádia_FM bola skupina Pendulum (7. 11. 2008)
 Počas štvrtkovej Night_FM päť koncertov v piatich mestách (10. 10. 2008)nasledujúci článok >>
Skupina U2 zverejnila videoklip k aktuálnemu singlu
<< predchádzajúci článok
Lepší prístup k internetu na Kube nebude znamenať koniec obmedzení

Noisecut vyhrali cenu Radio_Head, ktorú navrhla ich speváčka - diskusné fórum čitateľov