Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. februára 2009

V Bánovciach zasahujú psychológoviaOd 34 do 62 rokov mali obete sobotnej tragickej zrážky autobusu a osobného vlaku pri Polomke v okrese Brezno. Medzi obeťami bolo sedem žien a päť mužov. Takmer všetky pochádzali z ...Zdieľať
BÁNOVCE NAD BEBRAVOU 22. februára (WEBNOVINY) – Od 34 do 62 rokov mali obete sobotnej tragickej zrážky autobusu a osobného vlaku pri Polomke v okrese Brezno. Medzi obeťami bolo sedem žien a päť mužov. Takmer všetky pochádzali z Bánoviec nad Bebravou, jedna z Partizánskeho a posledná z Malých Chlievan. Pred mestským úradom zverejnili zoznam obetí, Bánovčania pod ním zapaľujú kahance a sviečky.


V meste od soboty zasahuje krízový intervenčný štáb ministerstva zdravotníctva. Pozostalým a príbuzným zranených poskytujú informácie a emocionálnu podporu. Zatiaľ sa nedá povedať, dokedy bude špeciálny tím v meste a okolí pracovať, pretože ľudia bývajú prvé hodiny a dni v šoku. Ako na dnešnej tlačovej konferencii v priestoroch kultúrneho strediska ďalej uviedla vedúca štábu Karin Brániková, emócie doliehajú až neskôr a až vtedy začnú ľudia vyhľadávať odbornú pomoc. Brániková tiež prostredníctvom médií požiadala rodinných príbuzných, ktoré sa starajú o osirotené neplnoleté deti, aby vyhľadali ich pomoc. Štáb zároveň vyslal dve posádky do nemocníc v Banskej Bystrici a v Brezne, kde ležia zranení cestujúci.

Keď intervenčný štáb skončí svoju misiu, ľuďom budú pomáhať aj miestni psychológovia. Mestský krízový štáb medzitým zohnal dostatok boxov na uloženie pozostatkov nebohých, ktorých by podľa primátora Stanislava Šika mali začať privážať od pondelka. Prevoz obetí zariadi mesto, ktoré je pozostalým pripravené pomôcť aj finančne. Mesto podľa Šika zároveň chystá predbežne na štvrtok spoločnú rozlúčku s obeťami tragédie, niektoré pohreby však budú asi individuálne, pretože viacerí pozostalí sú v zahraničí.

Pri tragickej nehode autobusu a osobného vlaku s dvoma vozňami na nechránenom priecestí pri Polomke zahynuli obyvatelia Bánoviec nad Bebravou a blízkeho okolia. Cestujúci v autobuse mierili do Polomky na spoločnú lyžovačku, tesne pred cieľom sa však zrazili s osobným vlakom, pri nehode zahynulo dvanásť ľudí, ďalší sa zranili. Ľudia v autobuse tvorili dlhoročnú turistickú partiu, ktorej súčasťou bol aj šofér a zároveň majiteľ autobusu. Ten leží so zraneniami v nemocnici, podľa Šika je vo veľmi zlom psychickom stave.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Jednu zranenú previezli z Banskej Bystrice do Partizánskeho (23. 2. 2009)
 Železnice dajú na priecestie v Polomke svetelnú signalizáciu (23. 2. 2009)
 S obeťami nehody autobusu sa rozlúčia vo štvrtok na námestí (23. 2. 2009)
 Tragédiu z Polomky bude vyšetrovať špecializovaný tím (23. 2. 2009)
 Stav ťažko zranených z nehody v Polomke sa nezhoršil (22. 2. 2009)
 Krízový štáb rieši návrat zranených a obetí (22. 2. 2009)
 Železničné priecestie v Polomke je podľa Kaliňáka prehľadné (22. 2. 2009)
 V Polomke sa zrazil vlak s autobusom (21. 2. 2009)
 Swayze chce spasiť svet! (2. 9. 2005)nasledujúci článok >>
Lídri EÚ podporili dohľad a potrestanie daňových rajov
<< predchádzajúci článok
Obama chce do roku 2013 znížiť deficit USA o polovicu