Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. augusta 2023

V Košiciach podľahla bodným zraneniam 65-ročná žena, podozrivého z vraždy zadržali


Tagy: Krimi Vražda

V Košiciach v nedeľu podľahla bodným zraneniam 65-ročná žena. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal ...Zdieľať
273942706_1369412406814619_4929455670198620564_n 676x328 21.8.2023 (SITA.sk) - V Košiciach v nedeľu podľahla bodným zraneniam 65-ročná žena. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Informovala o tom košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

V byte sa nachádzala ďalšia osoba


V nedeľu ráno bolo na tiesňovej linke 158 prijaté oznámenie, že v jednom z obytných domov v košickej mestskej časti Západ prišlo k napadnutiu 65-ročnej ženy. Na miesto boli ihneď vyslané policajné hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky.

Policajti po príchode na miesto našli na jednom z poschodí ženu, ktorej už príslušníci mestskej polície poskytovali predlekársku prvú pomoc. Keďže bola dôvodná obava, že osoba nachádzajúca sa v byte môže byť podozrivá zo spáchania tohto skutku, policajti pod hrozbou použitia zbrane osobu vyzvali, aby z bytu vyšla von s rukami nad hlavou.

Podozrivý bol zadržaný


Po opakovanej výzve z bytu vyšiel 69-ročný muž s ostrým zakrvaveným predmetom v ruke. Policajti muža okamžite za pomoci donucovacích prostriedkov spacifikovali. Žiaľ, žena, ktorej posádka RZP poskytovala pomoc, zraneniam aj napriek ich snahe podľahla.

Podľa doposiaľ zistených informácií podozrivý 69-ročný muž nezisteným ostrým predmetom opakovane bodal ženu do rôznych častí tela a spôsobil jej tak zranenia nezlučiteľné so životom. Vzhľadom na zranenia, ktoré boli zistené u podozrivého muža, bol prevezený do jednej z košických nemocníc, kde bol po operačnom zákroku krajským policajným vyšetrovateľom zadržaný. Stopy, ktoré boli zaistené pri obhliadke miesta činu, budú predložené na kriminalisticko-expertízne skúmanie.


Zdroj: SITA.sk - V Košiciach podľahla bodným zraneniam 65-ročná žena, podozrivého z vraždy zadržali © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Krimi Vražda
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre požiar v obytnom dome v Košiciach evakuovali takmer 40 osôb, desať bolo prevezených do nemocnice s popáleninami
<< predchádzajúci článok
V Štrbe sa pobili miestni s Rómami z dvoch iných obcí, incident už vyšetruje polícia