Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

12. apríla 2021

Video: IMT Smile a Ben Cristovao predstavujú novú spoločnú skladbu MiestoSkupina IMT Smile ponúka skladbu Miesto ako novinku zo svojho nového albumu, ktorý vychádza v druhej polovici mája.Zdieľať
Video: IMT Smile a Ben Cristovao predstavujú novú spoločnú skladbu Miesto

Skupina IMT Smile už dlhšie avizovala na rok 2021 nový album. Jeho predzvesťou je nová skladba Miesto, ktorú spolu s Ivanom Táslerom naspieval Ben Cristovao. Hudbu zložil Tásler, text napísal Vlado Krausz v spolupráci s Cristovaom. Nahrávali ju v marci v Birdland Studios.„Nápad osloviť Bena prišiel naozaj spontánne, a hneď od začiatku som vedel, že to bude fungovať a že to takto má byť. S Benom sme sa prvýkrát videli asi pred dvomi rokmi na jednom festivale v Čechách, kde nás prišiel pozdraviť do šatne. Už vtedy som mal z toho krátkeho stretnutia veľmi dobrý pocit a napadlo mi, že by raz mohlo dôjsť k nejakému hudobnému spojeniu,“ uviedol o novinke Tásler.
„Cítil som určite zodpovednosť, bola to pre mňa veľká výzva. Vedel som, že chlapci z IMT Smile mi veria, aj preto som si hovoril, že to dáš, daj tomuto songu čo najviac. Už z klavírnej verzie, ktorú mi Ivan poslal, bolo jasné, že výsledok bude veľký,“ hovorí o spoločnej skladbe Cristovao.

Skupina IMT Smile ponúka skladbu Miesto ako novinku zo svojho nového albumu, ktorý vychádza v druhej polovici mája. „Som naozaj veľmi rád, že sme tento čas dokázali využiť a zužitkovať ho v oblasti emócií a nápadov. Album ešte síce nevyšiel, ale už teraz viem, že nám pomohol a dodal energiu aj ako kapele. Verím, že sa ľuďom bude páčiť,“ dodal Tásler.

Skupina IMT Smile a Ben Cristovao natočili ku skladbe aj spoločný videoklip. Réžie sa ujal Robo Bošeľa. „S Ivanom sme sa zhodli, že energia, ktorá je medzi kapelou a Benom, je jedinečná a treba ju pretransformovať aj na obraz. Klip sme spravili priamo v skúšobni IMT Smile a obohatili sme to o zábery zo štúdia z nahrávania skladby,“ dopĺňa režisér.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 IMT Smile vydávajú výberovku Aj to je život, B strana a rarity & Live (5. 12. 2020)
 Ivan Tásler zložil titulnú pieseň pre film Príliš osobná známosť (6. 11. 2019)
 IMT Smile avizujú budúcoročné IMT Smile Amfiteáter Tour (19. 12. 2017)
 IMT Smile vypredali PKO v Bratislave (13. 4. 2010)
 Nový album je ďalším začiatkom, tvrdí Ivan Tásler (17. 3. 2010)
 Prvým singlom z novinky IMT Smile je pieseň Bozk (19. 2. 2010)
 IMT Smile absolvujú v apríli slovensko-české turné (18. 1. 2010)
 IMT Smile nakrútili videoklip k piesni O cestách (2. 4. 2009)nasledujúci článok >>
Princovia William a Harry si budú pamätať starého otca ako služobníka vlasti i šampióna v grilovaní a žartoch
<< predchádzajúci článok
Folklórny festival Východná 2021 bude online aj vo vysielaní RTVS

Video: IMT Smile a Ben Cristovao predstavujú novú spoločnú skladbu Miesto - diskusné fórum čitateľov