Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. februára 2020

Video: Matovič kritizoval na proteste pred úradom vládystav zdravotníctva, Pellegrini reagoval výzvouTému hospodárenia zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorej je Penta jediným akcionárom, otvorila počas aktuálnej volebnej kampane aj mimoparlamentná koalícia PS-Spolu.Zdieľať
Video: Matovič kritizoval na proteste pred úradom vládystav zdravotníctva, Pellegrini reagoval

Ľudia na Slovensku umierajú zbytočne, dôvodom je rozkradnuté zdravotníctvo. Myslí si to líder hnutia OĽaNO Igor Matovič. Príčinu vidí aj v skupine Penta, ktorá podľa neho v spolupráci so stranou Smer-SD ukradla z rezortu 400 miliónov eur. Vyhlásil to pred desiatkami ľudí na pondelkovom proteste pred úradom vlády. Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) mu v reakcii pripomenul, že privatizáciu zdravotníctva začala druhá Dzurindova vláda, ktorej súčasťou boli viacerí súčasní opoziční politici.

Matovič tvrdí, že Penta s pomocou Smeru-SD vytunelovala 400 miliónov eur "prostredníctvom umelej účtovnej operácie" a tieto peniaze v zdravotníctve chýbajú. Poukázal na to, že podľa štatistík zomrie na Slovensku o 5000 ľudí viac, ako je priemer západných európskych krajín. Zbytočné úmrtia má symbolizovať aj rovnaký počet sviečok, ktoré s protestujúcimi zapálil pred úradom vlády.

Pellegrini v reakcii tvrdí, že len čo sa pravica vrátane Matoviča po štyroch rokoch dostala k moci, ihneď sa vrátila k plánu doprivatizovať zdravotníctvo. Pripomenul, že aj na programe OĽaNO sa v roku 2012 podieľal niekdajší partner Penty Jozef Špirko. "Vyzývam preto pána Matoviča, ak to so slovenským zdravotníctvom myslí vážne, aby dal verejný prísľub, že nepôjde po voľbách do koalície so žiadnou stranou, ktorej program v oblasti zdravotníctva písali v kanceláriách Penty," povedal.

 Tému hospodárenia zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorej je Penta jediným akcionárom, otvorila počas aktuálnej volebnej kampane aj mimoparlamentná koalícia PS-Spolu. V tejto súvislosti podala tiež podnety na prokuratúru a finančnú správu.

Penta vo svojej reakcii vtedy odmietla, že by vytiahla 400 miliónov eur z poisťovne Dôvera. Zdôraznila, že poisťovňa funguje pri nákupe zdravotnej starostlivosti pre pacientov maximálne efektívne a nemusela byť počas svojej existencie ani raz oddlžená štátom a neprijala ani iné dotácie z verejných financií.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Hnutie OĽaNO po voľbách nezmení svoj postoj k ankete, Matovič zo svojej požiadavky neustúpi (14. 2. 2020)
 Matovič rozprúdil internetovou anketou diskusie, chce sa riadiť Gándhího heslom (10. 2. 2020)
 OĽANO predstavilo volebný program, chcú posilniť priamu demokraciu (10. 2. 2020)
 Video: Matovič našiel Počiatkovu vilu na Francúzskej riviére a označil ju ako majetok Slovenskej republiky (21. 1. 2020)
 Jednotkou kandidátky OĽaNO je Mária Šofranko, kandidujú aj Pročko, Remiášová či Kučera (3. 12. 2019)
 Matovič: S Kiskom má demokratická opozícia menšiu šancu poraziť mafiu (25. 11. 2019)
 Matovič: Je čas zabojovať o očistu kresťanskej politiky. Hnutie OĽaNO zakladá novú politickú platformu (10. 6. 2019)
 Video: I. MATOVIČ ODSTUPUJE Z VOLIEB DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU (20. 5. 2019)
 I.MATOVIČ ZOSTÁVA POSLANCOM, ODOBRATIE MANDÁTU PODPORILO 26 POSLANCOV (7. 2. 2019)
 MATOVIČ: Ak A.Kiska zlepí strany a ich hlasy neprepadnú, nie som proti (29. 5. 2018)nasledujúci článok >>
Aktivista sa pripútal k dverám centrály Federálnej bezpečnostnej služby, išlo o protest proti úradom
<< predchádzajúci článok
Policajti prenasledovali opitého vodiča sanitky, zastavili ho až výstrely

Video: Matovič kritizoval na proteste pred úradom vládystav zdravotníctva, Pellegrini reagoval výzvou - diskusné fórum čitateľov