14. marca 2014

Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral tretiu etapu na pretekoch Tirreno - Adriatico, keď bol najrýchlejší v záverečnom šprinte pelotónu.

peter saganArezzo 14. marca  - Slovenský reprezentant Peter Sagan sa stal víťazom piatkovej 3. etapy cyklistických pretekov Tirreno-Adriatico, ktorá viedla z Casciny do Arezza a merala 210 kilometrov.

Člen tímu Cannondale triumfoval časom 5:10:17 h, keď v záverečnom špurte zdolal v priamom súboji Poliaka Michala Kwiatkowského zo stajne Omega Pharma-Quick Step. Tretie miesto obsadil Austrálčan Simon Clarke (Orica GreenEdge).

"Víťazstvo má pre mňa veľkú cenu, zdvihne sebavedomie mne i celej stajni. Chcel by som sa poďakovať kolegom z tímu za podporu, v závere to bolo náročné. Tretiu etapu som si vytypoval už v príprave na tieto preteky, vedel som, že profilovo mi môže sedieť," povedal v cieli do kamier Eurosportu Sagan, ktorý dosiahol druhý etapový triumf v tomto kalendárnom roku.

Tirreno-Adriatico - 3. etapa (Cascina - Arezzo, 210 km): 1. Peter Sagan (SR/Cannondale) 5:10:17 h, 2. Michal Kwiatkowski (Poľ./Omega Pharma-Quick Step), 3. Simon Clarke (Austr./Orica GreenEdge), 4. Philippe Gilbert (Belg./BMC Racing Team), 5. Daryl Impey (JAR/Orica GreenEdge), 6. Daniele Bennati (Tal./Tinkoff-Saxo) - všetci rovnaký čas ako víťaz